Yusuf Yazıcı: Hayallerimi yaşıyorum

Fransa Birinci Futbol Ligi (Ligue 1) ekiplerinden Lille'de oynayan milli oyuncu Yusuf Yazıcı, basın toplantısı düzenledi. Yusuf, "Hayallerimi yaşıyorum" dedi.

SPOR 08.11.2019, 23:14 Hakan Öksüz
Yusuf Yazıcı: Hayallerimi yaşıyorum

Yusuf Yazıcı, takımının yarın sahasında Metz ile oynayacağı maç öncesinde basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Konuşmasına Fransızca'yı öğrenmeye başladığını söyleyerek başlayan Yusuf, Lille takımına gelirken Türkiye'den ayrılmanın zor olduğunu, kulüpte başlarda zorluklar yaşadığını ancak Fransa'ya alışmaya başladığını belirtti.

"Fransa'da kuvvete dayalı bir lig var"

Lille takımındaki 3 aylık performansına değinen Yusuf Yazıcı, "Fransa'da kuvvete dayalı bir lig var, bu konuda biraz zorluk çektim. Sezon başı kampı kaçırdığım için de biraz zorluk çektim. Kuvvet anlamında arkadaşlarımın biraz gerisindeydim ancak şimdi daha iyi olduğuma inanıyorum. Arkadaşlarımla aram çok iyi, gelişimim için bana her anlamda çok yardımcı oluyorlar. Hocalarım ve yardımcı hocalarım da öyle. Takıma giderek adapte oluyorum." dedi.

"Performansımın biraz gerisindeyim"

Yusuf Yazıcı, "Hedeflediğim performansımın biraz gerisindeyim ama giderek istediğim performansa yaklaşıyorum. Takıma gol anlamında daha fazla katkı sağlamak istiyorum. Hocamın bana verdiği direktifleri en iyi şekilde yerine getirmek istiyorum" diye konuştu.

Yusuf Yazıcı, "Fransa liginin sistemi bana farklı geldi ancak bu sistemde oynadığım için mutluyum" ifadelerini kullandı. 

"Zeki, çok iyi bir oyuncu"

Takımda yer alan Mehmet Zeki Çelik'in kendisine her konuda yardımcı olduğunu kaydeden Yusuf Yazıcı, "Onun burada olması benim için şans çünkü 1,5 senelik bir tecrübesi var. Zeki'nin son 2-3 haftadır geçen seneki performansı sergilemediği söyleniyor ama bence sezona iyi başladı. En kısa zamanda o istediğiniz Zeki'ye ulaşacağınıza inanıyorum. Zeki, çok iyi bir oyuncu. Sahaya çıktığı zaman elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. Bence çok daha iyi olacak" değerlendirmesini yaptı.

"Çocukluğumdan beri hayalini kurduğum bir lig"

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde oynamanın kendisinin hayali olduğunu belirten Yazıcı, "Çünkü çocukluğumdan beri hayalini kurduğum bir lig. Gerçekleştirdiğim için çok mutluyum. Hayallerimi yaşıyorum. Valencia maçında bir pozisyon vardı. Onu atsam daha iyi olabilirdi, maçı kazanabilirdik. Futbolda bunlar var. Kaybettiğimiz için üzgünüz, bizim elimizdeydi. Futbolda bunlar var. Geçmişten ders alıp, önümüze bakmamız gerekiyor" dedi.

"Burası Trabzon'a göre biraz daha rahat"

Trabzon'un futbol ile yatıp, futbolla ile kalkan bir şehir olduğunu kaydeden genç futbolcu, "Trabzon sadece futbol konuşuluyor. Kazanınca o hafta çok güzel geçiyor. Kaybedince çok kötü. Burası biraz daha rahat. Kaybedince taraftarlar daha sakin. Çünkü Trabzon'da sevinçleri en yukarıda, kaybedince en aşağıda yaşıyorlar. Lille taraftarlarına destekleri için çok teşekkür ederim" diye konuştu.

Yorumlar (0)
16°
hafif yağmur
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P