Yeni Malatyaspor'dan Guilherme açıklaması!

Süper Lig ekiplerinden Yeni Malatyaspor, Trabzonspor ile anlaşmaya vardığı iddia edilen Brezilyalı futbolcusu Guilherme hakkında flaş bir açıklamada bulundu. Sarı-siyahlı ekip, Trabzonspor'un futbolcuları ile izinsiz olarak görüştüğünü belirtti.

SPOR 30.01.2020, 13:23 30.01.2020, 13:38
Yeni Malatyaspor'dan Guilherme açıklaması!

Kulüp tarafından yapılan açıklamada, "Trabzonspor, sözleşmeli futbolcumuz Guilherme ile kulübümüzün yazılı izni olmadan görüşmeler yapmış ve futbolcumuzu bu sabah itibarıyla iznimiz dışında Trabzon'a çağırmıştır." ifadelerine yer verildi.

Yeni Malatyaspor'un açıklaması şu şekilde:

"Kamuoyunun malumu üzere futbolcumuzun asıl sahibi olan Alvarenga Kulübü ile yapmış olduğumuz sözleşmenin çıkış maddesini kullandıklarını düşündüğümüz Trabzonspor Kulübüne ve değerli camiasına bir bilgilendirme yapma zarureti doğmuştur. Şöyle ki yıllara mal olmuş Trabzonspor - Malatyaspor dostluğunu, kardeşliğini zedelemeye çalışan şahıslara çağrımızdır. Her ne şartta olursa olsun futbolcumuz ile bizim iznimiz olmadan görüşülmesi (ayartılması) futbolun yazılı çizili kuralları dışında, ahlakına uymamış ve Trabzonspor gibi büyük bir camiayı yönetenlere yakışmamıştır. Her bulduğu fırsatta dürüstlükten, futbol ahlakından bahsedenlerin bugün günü kurtarmak adına yaptıkları büyük camiamız tarafından hiçbir zaman unutulmayacak, FIFA kurulları önünde Malatyaspor camiasının hakkı korunacaktır. Transferin bitimine saatler kala kulübümüzü mağdur etmek adına bu işe soyunanları değerli Trabzonspor camiasının da kabullenmeyeceğine inanıyor, kamuoyuna saygılar sunuyoruz."

Yorumlar (0)
16
parçalı bulutlu