Voleybolcu Hande Baladın korkunç tehdit alınca soluğu savcılıkta aldı

Milli Kadın Voleybol Takımı'nın başarılı isimlerinden biri olan Hande Baladın, son günlerde korkunç tehditlerle karşı karşıya kalınca savcılığa koştu.

SPOR 31.07.2023, 11:43 01.08.2023, 09:06 Şeyda Gül
Voleybolcu Hande Baladın korkunç tehdit alınca soluğu savcılıkta aldı

A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın önemli isimlerinden birisi olan Hande Baladın, FIVB Milletler Ligi'nde kazanılan şampiyonluğun ardından tatile çıkmıştı. Tatilde aldığı korkunç mesajlarla şoke olan başarılı voleybolcu Baladın tehditler almaya başladı.

Yüzüne asit atacağım bundan dahi korkmuyor

Sosyal medya hesabından Baladın hakkında korkunç ifadeler kullanan Mustafa N. isimli kişi "Ben bu kıza diyorum ki senin yüzüne asit atacağım bundan dahi korkmuyor. Bu kızdan intikam almadan bana ölüm yok” dedi.

Birinizden birine zarar vermezsem sizden beter olayım

Sabah’ın aktardığı habere göre, saldırgan kişi Hande Baladın'ın oynadığı Eczacıbaşı takımına ve sponsor firmaya yönelik de tehditlerde bulundu. Saldırganın “Sizin isminizin kurtuluşu yok. Birinizden birine zarar vermezsem sizden beter olayım” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

Can güvenliğim yok

Voleybolcu Hande Baladın, tehditlerin sonu gelmeyince durumun ciddiyetinden ve can güvenliğinden endişe duydu. Soluğu İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurmakta alan başarılı voleybolcu, dilekçesinde şampiyonluğun hemen ardından tehditlere maruz kaldığını belirtti. Baladın, “Can güvenliğim yok. Sistematik bir şekilde mesaj atıyor. Korkuyorum” diyerek suç duyurusunda bulundu.

Yorumlar (0)