UEFA'dan Fenerbahçe ve Sivasspor kararı

Fenerbahçe'nin Sevilla ile, Sivasspor'un ise Fiorentina ile oynadıkları Avrupa maçlarında çıkan olaylar nedeniyle her iki kulübe de ceza kesilmişti. UEFA, Fenerbahçe ve Sivasspor'un cezalara ilişkin itirazları hakkındaki kararını açıkladı.

SPOR 23.06.2023, 21:06 Hakan Öksüz
UEFA'dan Fenerbahçe ve Sivasspor kararı

Geçtiğimiz sezon UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele eden Fenerbahçe ile UEFA Avrupa Konferans Ligi'nde son 16 turuna çıkan Sivasspor, UEFA tarafından verilen cezalara itiraz etmişti. UEFA, söz konusu itirazlar hakkındaki kararını açıkladı.

Fenerbahçe'ye koltuk ve 44 bin avro para cezası

Fenerbahçe ile Sevilla arasında 16 Mart'ta yapılan UEFA Avrupa Ligi son 16 turu maçında yaşanan saha olaylarının ardından verilen cezaya ilişkin Fenerbahçe'nin itiraz ettiği kaydedildi. Sahaya atılan maddeler ile tribün geçişlerinin kapatılması nedeniyle Fenerbahçe'ye bir sonraki Avrupa maçında 5 bin koltuk ve 44 bin avro para cezasının kesildiği hatırlatıldı. Fenerbahçe'nin itirazının reddedildiği vurgulandı.

Sivasspor'a 1'i ertelemeli 2 maç seyircisiz oynama cezası

16 Mart'ta Sivasspor ile Fiorentina arasında oynanan UEFA Avrupa Konferans Ligi maçında yaşanan olaylardan dolayı Sivasspor'a 1'i ertelemeli 2 maç seyircisiz oynama cezasının verildi. 2 yıl içinde aynı durumun yaşanması durumunda ertelemeli cezanın devreye gireceği belirtildi. Sivasspor'un itirazını reddedildiği kaydedildi.

Yorumlar (0)