Tutya Yılmaz jimnastiğe veda etti!

Milli jimnastikçi Tutya Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı duygu dolu bir paylaşımla jimnastiği bıraktığını açıkladı.

SPOR 15.10.2019, 22:28
Tutya Yılmaz jimnastiğe veda etti!

Türkiye'yi artistik jimnastikte başarıyla temsil eden Tutya Yılmaz, jimnastiği bıraktığını sosyal medya hesabından duyurdu.

Sosyal medya hesabından duyuru yapan Tutya Yılmaz, "3 yaşımda başlayan ve kesintisiz 17 yıl süren jimnastik kariyerime bugün itibari ile veda ediyorum. Hayatım boyunca kendimle gurur duyacağım, başarı ve mutlu anlarla dolu şahane bir 17 yıl geçirdim" ifadeleriyle jimnastiğe veda etti.

Tutya Yılmaz'ın vedası için "Biraz daha yazarsam ağlayacağım sanırım. Her şey için teşekkürler, hakkınızı helal edin. Profesyonel spor yaşamım bitmiş olsa da spora devam elbette. Farklı projelerle buralarda olmaya devam edeceğim. Sevgiyle, mutlulukla ve sağlıkla kalın Herkese kucak dolusu sevgiler" ifadelerini kullandı.

Tutya Yılmaz önceki aylarda sosyal medyada vücuduyla ilgili yapılan bazı yorumlara tepki vermişti. Yılmaz, küstah yorumlara "Senin 'Kas Yığını' dediğin şey benim 16 yıllık emeğim, gözyaşım, döktüğüm ter, harcadığım emek, kaçırdığım mezuniyetim ve yazamadığım bir dünya şey” yanıtını vermişti.

1999 doğumlu Tutya Yılmaz, jimnastiğe 4 yaşında başladı.

16 yaşındayken Bakü'de gerçekleştirilen Avrupa Oyunları'nda Türkiye'yi temsil etti.

2014 yılında İtalya'da düzenlenen Akdeniz Gençler Şampiyonası'nda denge aletinde altın madalya elde etti.

2016 yılında Rio Olimpiyatlarına katılma hakkı kazandı. 2021 Londra'ya katılan Göksu Üçtaş'tan sonra Olimpiyatlar'da bulunan ikinci Türk kadın jimnastikçi oldu.

Yorumlar (0)
18
hafif yağmur