Türkiye'den Tayland'a geçit yok! Filenin Sultanları'nın maç takvimi

2024 FIVB Voleybol Milletler Ligi’nin üçüncü haftasını Tayland maçı ile açan Filenin Sultanları, 3-0 galip gelerek puanını 21'e yükseltti. A Milli Kadın Voleybol Takımı, yarın Dominik Cumhuriyeti ile kozlarını paylaşacak. Peki millilerin puan sıralamasındaki durumu ne? İşte Filenin Sultanları'nın maç fikstürü...

SPOR 12.06.2024, 17:20 Hakan Öksüz
Türkiye'den Tayland'a geçit yok! Filenin Sultanları'nın maç takvimi

A Milli Kadın Voleybol Takımı, Milletler Ligi'nde (VNL) fırtına gibi esmeye devam ediyor. VNL'nin son şampiyonu olan ay-yıldızlılar, ABD etabındaki tüm maçları kazandıktan sonra yeniden Asya'ya geçti. Filenin Sultanları, 2024 FIVB Voleybol Milletler Ligi’nin üçüncü haftasının ilk mücadelesinde Tayland ile karşı karşıya geldi.

Hedef, üçüncü haftaya galibiyet ile başlamaktı

Hong Kong Coliseum'da oynanan maçı hakemler Hee-Joo Kang ve Stefano Cesare yönetti. Hong Kong'un ev sahipliğinde düzenlenen turnuvanın üçüncü haftasına galibiyet ile başlamak isteyen A Milli Kadın Voleybol Takımı, Taylanda karşısında ilk seti 25-17 üstün tamamladı.

Üç seti de aynı skorla kazandık

Maçın kalan kısmında da üstünlüğünü hissettiren Filenin Sultanları, diğer iki seti de 25-17'lik skorla kazandı. Tayland'ı 3-0'lık skorla geçen A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2024 FIVB Voleybol Milletler Ligi'nde çıktığı dokuz maçın 7'sini kazanmış oldu.

2024 FIVB Voleybol Milletler Ligi'nde puan durumu

Milletler Ligi'nde bu sezon yedinci galibiyetini alan Filenin Sultanları, puanını 21'e yükselterek 5'inci sıraya yerleşti. İlk 4 basamak; Polonya (24), Brezilya (22), İtalya (22) ve Japonya (21) şeklinde sıralanıyor. Maçların tamamlanmasının ardından ilk 8 sırada yer alan takımlar, finallerde mücadele edecek.

Filenin Sultanları'nın maç takvimi

A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2024 VNL'nin 10'uncu maçında yarın saat 15.30'da 9 puanlı Dominik Cumhuriyeti ile kozlarını paylaşacak. 15 Haziran Cumartesi günü Çin ile karşılaşacak Filenin Sultanları, 16 Haziran'da güçlü Brezilya'nın karşısına çıkacak.

Yorumlar (0)