Traore: "Bana yalan söylediler, Fenerbahçe'ye gideceksin dediler"

Rizespor formasını bir dönem terleten Armand Traore, Karadeniz ekibine transfer sürecine ilişkin çarpıcı bir açıklamada bulunarak, "Onlar bana bir hayal sattı, bana 1 sezon sonra, takıma iyi katkı verirsem, Fenerbahçe'ye gidebileceğimi söylediler. Buna aldandım." ifadelerini kullandı. 

SPOR 24.05.2020, 14:00 24.05.2020, 14:03
Traore: "Bana yalan söylediler, Fenerbahçe'ye gideceksin dediler"

Senegalli futbolcu Armand Traore, 2018'de Süper Lig ekibi Rizespor'a transferi edilmişti. 

Traore, Rizespor'a transfer sürecine ilişkin yaptığı açıklamada, Karadeniz ekibi yöneticilerinin kendisini Fenerbahçe ile ikna ettiklerini belirtti.

Yıldız futbolcu, İngiltere'den sonra Türkiye'ye imza atma nedeninin Rizespor değil, Fenerbahçe olduğunu kaydetti. 

Traore, ''İngiltere'den sonra Rizespor'a imza attım. Onlar bana bir hayal sattı, bana 1 sezon sonra, takıma iyi katkı verirsem, Fenerbahçe'ye gidebileceğimi söylediler. Buna aldandım.'' diye konuştu. 

"Yaptıkları beni paramparça etti"

Rizespor'un kendisine vaat ettiği ücreti ödememesi nedeniyle kulübe ihtar çektiğini ve bu durumun yöneticileri rahatsız ettiğini aktaran Traore, kariyerini Rizespor yüzünden darmadağın ettiğini belirtti. 

Traore, ''Transferimin ardından öncelikle bana maaşımın büyük kısmını ödeyeceklerdi ancak aylarca para vermediler. Ailem İngiltere'deydi ve bu zorlu bir durumdu. Bir avukat aracılığıyla kulübe ihtar çektim. Bu hiç hoşlarına gitmedi, beni idmanlara almadılar ve U23 takımına gönderdiler. Sezonu boş geçirdim. Bazen tek başıma çalıştım. Milli takım arasında kimse yokken, beni idman sahasına çağırıp, idman yapmamı istediler. Ailemi görmek için gitmeme izin vermediler. Orada kariyerimi darmadağın ettim, yaptıkları beni paramparça etti.'' açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)
11
açık