Trabzonspor'un 'Keşan forması'na yoğun ilgi

Trabzonspor Kulübünün, yöreye özgü "keşan" motiflerinin bulunduğu yeni forması için çekilen kısa film, spor, siyaset ve iş dünyasında büyük beğeni kazandı.

SPOR 21.07.2019, 19:43 21.07.2019, 21:51
Trabzonspor'un 'Keşan forması'na yoğun ilgi

Bordo-mavili kulübün kısa bir süre önce sosyal medya hesabından paylaştığı ve yaylada futbol oynayan çocukların başından geçen bir hikayeye yer verdiği film, kısa sürede büyük ilgi topladı.

Trabzonsporlu futbolcular Abdulkadir Parmak, Hüseyin Türkmen, Yusuf Yazıcı ve Uğurcan Çakır'ın isimlerinin yazılı olduğu formaları giyen ve isimleri Abdulkadir, Hüseyin, Yusuf ve Uğurcan olan çocuklar kendi aralarında futbol oynarken forması olmadığı için oyuna giremeyen Abdülkadir isimli başka bir çocuğun hikayesini anlatan kısa film, Barcelonalı futbolcu Gerard Pique, Trabzonspor'un eski futbolcusu Kevin Campbell ile Göztepeli Andre Castro'nun da beğenisini aldı.

Sosyal medya hesabındaki yaklaşık 19 milyon takipçisine kısa filmi alkış ifadesi ile paylaşan Pique'ye, Trabzonspor Kulübünden de kısa sürede cevap geldi. Paylaşımda başarılı savunma oyuncusuna ve ailesine yeni formadan gönderileceği aktarılarak, "Bordo mavi Trabzonspor'dan bordo mavi Barcelona'ya selamlar." denildi.

FİLMDE OYNAYAN ÇOCUKLAR ALTYAPIDAN

Çekimleri yaklaşık 1 haftayı bulan kısa filmle ilgili açıklama yapan Trabzonspor Kulübü Medya İletişim Genel Müdür Yardımcısı Ulaş Özdemir, Trabzon'da geçmişte her çocuğun yaşamış olduğu bir hikayeyi yeni forma ile bütünleştirerek kısa filme yansıttıklarını belirtti.

Yeni formada yer alan keşan motiflerinin yöreye özgü olduğuna değinen Özdemir, "Öncelikle Trabzonspor Medya İletişim Merkezi ekibi olarak hikayeyi ve kurguyu belirledik. Daha sonra çekimin yapılacağı ve keşan yapımı için dokuma tezgahlarının olduğu Çarşıbaşı'nda bir yer seçtik. Filmde oynayan çocuklar Trabzonspor'un alt yapısından. Özellikle Abdülkadir Ömür'ün, Çarşıbaşılı olması ve yöreye özgü böyle bir ürünün formaya yansıtılması büyük beğeni topladı." dedi.

Forma satışlarının 24 saatte 15 bini bulduğunu aktaran Özdemir, yeni formanın kulüp tarihinde en kısa sürede en çok satılan forma ünvanını da aldığına işaret etti.

Ulaş Özdemir, kulübün sosyal medya hesabından paylaşılan kısa filmi şu ana kadar 6,5 milyon kişinin izlediğini sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)
24
açık