Trabzonspor'un Hırvat transferinden Arda Güler yorumu

Trabzonspor'un yeni transferi Hırvat sol kanat Mislav Orsic, Real Madrid'e transfer olan 18 yaşındaki Arda Güler hakkında konuştu. Arda'nın birkaç videosunu izlediğini ve büyük bir yetenek olduğunu gördüğünü kaydeden Orsic, "O yaşta Real Madrid'e gitmek kolay iş değil. Modric ile aynı takımda oynayacak. Umarım ondan çok şey öğrenir." dedi.

SPOR 11.07.2023, 11:35 Hakan Öksüz
Trabzonspor'un Hırvat transferinden Arda Güler yorumu

Hırvat teknik direktör Nenad Bjelica yönetiminde yeni sezon hazırlıklarını Slovenya'da sürdüren Trabzonspor'un yeni transferi Mislav Orsic, Real Madrid'e transfer olan Arda Güler hakkında konuştu.

"O yaşta Real Madrid'e gitmek büyük iş"

Arda Güler'in birkaç video klibini izlediğini kaydeden bordo-mavililerin 30 yaşındaki Hırvat oyuncusu Orsic, "Gerçekten çok büyük yetenek. 18-19 yaşında Real Madrid'e gitmek büyük iş. Orada çok şey öğreneceğini ve kendisini geliştireceğini umuyorum." dedi.

"Modric'den çok şey öğrenebilir"

Real Madrid'de uzun yıllardır top koşturan ve kazanılmadık kupa bırakmayan vatandaşı Luka Modric ile Arda Güler'in aynı takımda oynayacağını hatırlatan Orsic, "Modric'den çok şey öğrenebilir. 37-38 yaşında olmasına rağmen halen daha mükemmel bir oyun sergiliyor. Neredeyse bütün kupaları aldı. Arda, ondan öğrendikleriyle kendini geliştirebilir." ifadelerini kullandı.

Yeni transfer Filip Benkovic hakkında da konuştu

Arda Güler yorumlarının ardından Trabzonspor'un yeni defans oyuncusu Hırvat Filip Benkovic hakkında konuşan Orsic, "Dinamo'da onunla birlikte 2-3 hafta vakit geçirdim. Sonra o Leicester City'ye gitmişti. Fiziği iyi. Hızlandıktan ve form tuttuktan sonra takıma çok daha fazla katkı sunacaktır." değerlendirmelerinde bulundu.

Yorumlar (0)