"Trabzonspor maçından sonra uykusuz kaldım"

Beşiktaş'ın Fransız futbolcusu Georges-Kevin N'Koudou, Trabzonspor maçına ilişkin, "Futbol gerçekten çok acımasız. Maçın son dakikasında bir gol yedik, 2 puan bıraktık. 2 gündür doğru dürüst uyumadım" yorumunu yaptı.

SPOR 24.02.2020, 14:28
"Trabzonspor maçından sonra uykusuz kaldım"

Beşiktaş’ın Fransız futbolcusu Georges-Kevin N'Koudou, antrenman öncesinde basın mensuplarının sorularına cevap verdi.

“Takıma yapabileceğim büyük katkılar var”

Fransız ekibi Olimpik Marsilya’da gösterdiği performansla dikkat çeken N'Koudou, "Marsilya günlerinden bugüne uzun zaman geçti. Arada zor bir periyot geçirdim. Oyun ritmi anlamında sürekli oynamadım, burada onu yakalamaya başladım. Takıma yapabileceğim büyük katkılar var. Bunun için çok çalışıyorum, gol sayımı ve asisteleri artırırsam zaten o katkı giderek yukarı doğru çıkacaktır" şeklinde konuştu.

"Trabzonspor maçından sonra uyuyamadım"

Süper Lig’in 23’üncü haftasında oynadıkları ve 2-2’lik skorla sonuçlanan Trabzonspor maçıyla ilgili N'Koudou, "Gerçekten iyi futbol oynadık, takım halinde iyi performans gösterdik. Oynarken de büyük bir keyif aldık, öyle bir maçtı. Futbol gerçekten çok acımasız. Maçın son dakikasında bir gol yedik, 2 puan bıraktık. 2 gündür doğru dürüst uyumadım, maçı tekrar tekrar izliyorum. Neleri yanlış yaptım, neleri eksik yaptım, neleri başaramadık bunları anlamaya çalışıyorum ve tabii ki sorulması gereken soru bu kadar üstün oynarken neden kazanamadık ve skora yansıtamadık. Buradan çıkarabileceğimiz pozitif noktaları çıkarıp devam etmemiz gerekiyor. Önümüzde çok önemli Alanya maçı var ve Alanya maçını kazanarak bir şekilde yarışa tutunmamız, bu yarışın içinde kalmamız gerekiyor" yorumun yaptı.

"İyi takım savunması yapmadığınızda..."

Takım savunmasını daha yapmaları gerektiğini belirten Fransız futbolcu, “Maç kazanmak için gol atmalısınız, iyi bir takım savunması yapmalısınız. İyi takım savunması yapmadığınızda her maç gol yediğinizde bu sefer sürekli geriye düşen, rakibi kovalaması gereken taraf pozisyonunda kalıyorsunuz. Mental ve fiziksel olarak çok yorucu olabiliyor. Bu çok önemli. Tabii ki oyunun üçüncü bölümünde yakaladığınız fırsatları gole çevirmeniz gerekiyor. Orada bitirici işleri doğru yapmanız lazım ama özellikle takım savunması anlamında daha sağlam olmalı, daha doğru durmalıyız ki bu pozisyona düşmeyelim. Maçın başında gol yiyorsunuz, golü çıkarmak için çok büyük efor harcıyorsunuz. Daha derli toplu takım savunması anlamında daha sağlam durursak bu zorluğu yaşamayız” ifadelerini kullandı.

"Sergen Yalçın yaşayan efsane"

Beşiktaş’ta yaşanan teknik direktör değişikliğini de değerlendiren Fransız futbolcu, “Saha içinde değişen birçok şey var. Saha içinde birlikteliği gösterme anlamında, takım halinde daha doğru işler yapıyoruz. Sergen hocanın oyun vizyonunu Abdullah hocayla kıyasladığımızda daha farklı. Sergen hoca Beşiktaş için çok büyük oyuncuydu, yaşayan efsane olduğunu hepimiz biliyoruz. Farklı bir oyun aklı, zekası var. Çok deneyimli. Bu seviyede nelerin yapılması gerektiğini, bu seviyedeki oyuncu grubundan neleri beklemesi gerektiğini, beklenebileceğini kendisi çok iyi biliyor. Bizi yönlendiremeye çalışıyor. Bu fırsatı kullanıp, tavsiyelerine kulak verip, pozitif noktalara taşımamız gerekiyor” dedi.  

Yorumlar (0)
8
açık