Trabzonspor kaybetti, Bjelica "mutlu olmam imkansız" dedi

Slovenya kampındaki ilk hazırlık maçında Hajduk Split'e 2-0 yenilen Trabzonspor'un teknik direktörü Nenad Bjelica, "Skordan mutlu olmam imkansız ama 7 günlük hazırlık dönemine göre iyi bir oyun ortaya koyduk." dedi. Hırvat çalıştırıcı, Petkovic'in transferi konusuna da değindi.

SPOR 08.07.2023, 15:48 Hakan Öksüz
Trabzonspor kaybetti, Bjelica "mutlu olmam imkansız" dedi

Yeni sezon hazırlıkları kapsamında Slovenya'da kampa giren Trabzonspor, ilk hazırlık maçında Hajduk Split ile karşılaştı. Bordo-mavililer, rakibine 2-0 yenildi. Maçın ardından Trabzonspor'un Hırvat teknik direktörü Nenad Bjelica açıklamalarda bulundu.

"Sonuçtan mutlu olamam"

İyi bir 90 dakika geçirdiklerini vurgulayan tecrübeli çalıştırıcı, "Sonuçtan mutlu olamam, bu imkansız. Henüz 7 gündür çalışıyoruz. Bu hazırlık süresi için iyi bir maç oldu. Rakibimizin fizik olarak bizden daha hazır olması normal, ligleri erken başlıyor. Bu maçta herkese şans vermeye çalıştım." dedi.

Fernandez'in sakatlığı ciddi mi?

Fernandez'in sakatlığı hakkında konuşan Bjelica, "Kontrol amaçlı hastanede tedavi ediliyor. Büyük bir şey çıkmayacağını umuyorum. O pozisyonda kemiğine darbe geldi. Sonuç çıkınca daha net konuşabiliriz." ifadelerini kullandı.

Hazırlık döneminde temel motivasyonlarının bu maçları kazanmak olmadığını kaydeden Hırvat teknik adam, "Biz ligdeki maçları kazanmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda hazırlık sürecinde takımı oturtmak istiyoruz. Milli oyuncular da gelince farklı bir görüntü oluşacaktır. Bugün şans verdiğimiz genç oyuncular beni memnun etti." dedi.

Petkovic transfer edilecek mi?

Transfer döneminde Trabzonspor ile adı anılan Petkovic'in takımı Dinamo Zagrep ile yan yana kamp yaptıklarını hatırlatan Bjelica, "Otelde de kendisiyle konuşmuştuk. Gelmeyi düşünebileceğinden bahsetti. Bunun için önce kulübüyle ve kendisiyle yapılan görüşmelerden gelecek sonuçları beklemeliyiz. Listemizdeki tek oyuncu Petkoviç değil. Kaliteli alternatiflerimiz de var. Aramızdan ayrılacak oyuncuların yerlerini kaliteli futbolcularla doldurmalıyız." vurgusunu yaptı.

Yorumlar (0)