Trabzonspor Başkanı Doğan: "20 şampiyonluğumuzun tescillenmesi gerekecek"

Kulübün 56. kuruluş yıl dönümü kutlamalarında konuşan Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan, Fenerbahçe'nin itirazlarının ardından TFF tarafından oluşturulan komisyondan bahsetti. Bu komisyonun, 1959 yılından önceki şampiyonlukları araştırdığını hatırlatan Doğan, "Sadece üç büyük kentin takımlarının oynadığı bölgesel bir ligi esas almak doğru değil. İdmangücü ve İdmanocağı'nın kazandığı 20 şampiyonluk var. O zaman biz de bunlardan bahsederiz. Başvurumuzu yaptık." dedi.

SPOR 02.08.2023, 14:57 02.08.2023, 15:08 Hakan Öksüz
Trabzonspor Başkanı Doğan: "20 şampiyonluğumuzun tescillenmesi gerekecek"

Trabzonspor Kulübü, 56. kuruluş yıl dönümünü kutluyor. 15 Temmuz Hürriyet ve Şehitler Parkı'nda yapılan törene Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan'ın yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ile kulüpte başkanlık yapan Ahmet Celal Ataman da katıldı.

Kadın futbol takımı ile altyapıdan oyuncuların da yer aldığı törende konuşan Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan, Trabzonspor ailesinin ferdi olmaktan ötürü gurur duyduğunu belirtti.

"Yalnızca üç büyük kent esas alınacaksa bunu kabul etmeyiz"

Ertuğrul Doğan'ın gündemindeki konu, 1959 yılından önceki şampiyonlukların tespiti için Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından kurulan komisyondu. Komisyona ilişkin itirazlarından bahseden Doğan, "Yalnızca üç büyük kentin takımlarının oynadığı bölgesel bir ligi esas almak ve diğer bölgelerdeki turnuvaları görmezden gelmek yanlış olur. Ülkenin sadece bir bölgesini ilgilendirecek şekilde bir karar alınırsa bunu kabullenmeyiz O zaman biz de İdmangücü ve İdmanocağı'nın kazandığı 20 şampiyonluktan bahsederiz. Bütün belgelerle komisyona başvurduk." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)