TFF'den 'Kuntz' açıklaması

TFF (Türkiye Futbol Federasyonu), Stefan Kuntz'a ilişkin son dönemde yazılan haberlerin gerçek dışı olduğunu ve Almanyalı teknik adamla çarşamba günü görüşme gerçekleştirileceğini açıkladı.

SPOR 18.09.2023, 19:18 topcu
TFF'den 'Kuntz' açıklaması

TFF tarafından gerçekleştirilen açıklamada, "Türkiye Futbol Federasyonu, mukavelesi devam eden Türkiye A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz'u 20 Eylül 2023 Çarşamba günü TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ile toplantı gerçekleştirmek üzere Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Eğitim ve Kamp Tesisleri'ne resmi olarak çağırmıştır." ifadelerine yer verildi. 

Büyükekşi: Kuntz ile yola devam edeceğiz

Japonya ile 12 Eylül 2023 Salı günü hazırlık müsabakasında karşılaşan Türkiye A Milli Futbol Takım kafilesi ile beraber Hollanda'ya gelen Büyükekşi, basın mensuplarına açıklamalar yapmıştı. 

Büyükekşi, Ermenistan maçında alınan beraberliğe çok üzüldüklerini fakat o müsabakanın artık geride kaldığını kaydederek, "Ermenistan galibiyeti bize çok büyük bir avantaj sağlayacaktı, ne yazık ki istediğimiz gibi olmadı. Hedef galibiyet alıp garantilemekti fakat yolumuza devam ediyoruz. Bundan sonraki karşılaşmalar için avantajımızı koruyoruz. Aynı ciddiyetle üç maç oynayacağız. Ekimde Hırvatistan ve Letonya ile oynayacağız. O müsabakalarda gereken neticeleri alıp 2024 Avrupa Şampiyonası'na katılacağımıza yürekten inanıyorum." ifadelerine yer vermişti. 

Mehmet Büyükekşi, "Türkiye A Milli Takım Teknik Direktörü Kuntz ile yol ayrımına gidileceği ve Abdullah Avcı'nın göreve getirileceği iddiaları var? Bu iddialar doğru mu?" sualine, "Öyle bir şey mevzubahis değil. Müsabakanın ardından gereken açıklamalarda bulundum. An itibarıyla Kuntz ile ilgili bir şey konuşmak yanlış olur. Puan yitirdiysek hep beraber yitirdik. Halihazırda yolumuza devam ediyoruz." cevabını vermişti. 

Büyükekşi, "Hırvatistan karşılaşmasında da Stefan Kuntz takımın başında mı olacak?" sualine ise "Evet, Allah'ın izniyle Hırvatistan ve Letonya maçlarında en iyisini yapmak için mücadele vereceğiz." diye cevaplamıştı. 

Yorumlar (0)