TFF'den aşı kararı! Artan vakalara kayıtsız kalmadılar

TFF, hatırlatma aşılarını olmayan taraftarların, karşılaşmalara katılmalarının mümkün olamayacağını duyurdu.

SPOR 05.01.2022, 12:06 06.01.2022, 09:08 Ömer Aksan
TFF'den aşı kararı! Artan vakalara kayıtsız kalmadılar

Kovid-19 vakalarında yaşanan artışın ardından TFF yeni bir karar aldı. 

TFF’de Omicron alarmı!

TFF’den alınan yeni kararla, 2. doz aşısının yapılmasından 180 gün geçmiş olan seyircilerin, müsabakaları tribünden izleyebilmeleri için hatırlatma dozlarının yapması zorunlu hale getirildi.  TFF'den yapılan açıklamada, bütün dünyada, Kovid-19 vaka sayılarını hızlı bir şekilde artıran Omicron varyantı, Türkiye’de de etkisini hissettirmeye başladığına dikkat çekildi.

Sağlık Bakanlığının, önümüzdeki günlere yönelik beklentisinin vaka sayılarının hızlı bir şekilde artacağı yönünde olduğunu belirten TFF, bu sebeple aşılanma ve uygun takvimle hatırlatma dozlarının (3 ya da 4. dozlar) büyük önem taşıdığına vurgu yaptı.

Hatırlatma dozu yaptırmayan maçlara giremeyecek 

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

“Müsabakalara seyirci olarak yalnızca aşı takvimin tamamlayanlar ya da Koronavirüsü hastalığını geçirip, üstünden 180 gün geçmemiş olanlar katılabilmektedir. Aşı takviminin tamamlanmasını izleyen 180 günü dolduranların, bilet ya da kombine almak yolu ile müsabakalara girebilmesi için hatırlatma dozlarını yaptırmaları gerekmektedir. 180 günü tamamlayıp hatırlatma dozlarını olmayan kişilerin karşılaşmalara katılmaları mümkün olmayacaktır. 3. doz aşıyı ya da daha sonraki aşılarını olanlar için 14 günlük bağışıklık süresi zorunlu olmayacaktır.”

Yorumlar (0)
-5
parçalı bulutlu