Terim: Maalesef bu sene moda bu!

Şampiyonlar Ligi'nde 1-1 berabere kaldıkları Club Brugge maçından sonra konuşan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, "Maalesef bu sene son dakikalar yeme modası geçiriyoruz” dedi.

SPOR 27.11.2019, 00:23
Terim: Maalesef bu sene moda bu!

Galatasaray, Şampiyonlar Ligi A Grubu beşinci maçında sahasında Club Brugge ile 1-1 berabere kaldı. Maçın ardından teknik direktör Fatih Terim önemli açıklamalar yaptı.

Ömer Bayram’ın son dakikalarda yorularak oyundan çıkmak istemesinin dengeleri değiştirdiğini belirten Terim, “Emeklerine de çok üzüldüm çocukların. Son maça kaldı artık” diye konuştu.

Terim şunları söyledi:

"İkinci golü bulabilirdik özellikle ilk yarı. İkinci yarı da geldi. O ara bir iki tane de onlar çaprazdan girdiler pozisyona. Ama 90+2’ye taşınmış bir takım artık 10 kişiyle oradaysa, oyunu tutmuş gibi görünüyorduk. Merkezde iyi kapattık. Marcao’ya çarptı, bir şeyler oldu. Maalesef bu sene son dakikalar yeme modası geçiriyoruz. 2-0 yapmadığınız her maç tehlikeli."

"Bunu hak etmedik"

"Hevesle oynanan, mücadeleleyle oynanan bir oyun vardı. Ama tabii 3 tane, girenle beraber 4 tane müthiş çabuk, atak oyuncularının rakip takımı düşünecek olursak bizim de çabuk oyuna çıkacak oyuncumuz olmadığını düşünürsek buna rağmen çok iyi oyun oldu. Bunu hak etmedik. Başka bir şeyin başlangıcını yapabilirdik. Ama topa doğru çıkmamak. Uzatma dakikalarında konsantre düşmüş olabilir. Yapacak bir şeyimiz yok. Son maça kadar uğraşacağız."

"Ömer’in 'bittim, beni çıkarın' demesi dengeleri negatif etkiledi"

"Değiştireceğim şeyler olabilirdi ama Ömer’in özellikle çok yorulup koşamıyorum, bittim, beni çıkarın demesi bazı dengeleri de maalesef negatif etkiledi. Bazen taşlardan bir tanesini alırsanız hepsi birden değişebilir oyunda. Dolayısıyla 1 puan ancak oldu bugün. Bu da çok istediğimiz bir şey değildi. Emeklerine de çok üzüldüm çocukların. Son maça kaldı artık."

Yorumlar (0)
18
açık