Teknik direktör Arda Turan aldığı cezalarla tarihe geçti

Akreditasyon kartı nedeniyle 5 kez Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilen Eyüpspor Teknik direktörü Arda Turan, bu sevklerinde 1'inde ikaz aldı. Diğer 4 sevkinde toplamda 107 bin 250 TL para cezasına çarptırılan Turan, bu cezalarla Türk spor tarihine geçti.

SPOR 16.11.2023, 17:04 18.11.2023, 16:47 Şeyda Gül
Teknik direktör Arda Turan aldığı cezalarla tarihe geçti

1'inci Lig ekiplerinden Eyüpspor'da teknik direktör Arda Turan, Türkiye Futbol Federasyonu'nun akreditasyon talimatlarına uymadığı gerekçesiyle 12 haftada 5 kez Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildi. Akreditasyon kartını görünür bir şekilde takmaması nedeniyle de PFDK’ya sevk edilen Turan, 107 bin 250 TL para cezası aldı.

İlk ihtarını deplasmanda aldı

Eyüpspor Teknik direktörü Turan, 1'inci Lig'in ilk haftasında deplasmanda Ankara Keçiörengücü'ne konuk olunan karşılaşmada, akreditasyon kartını görünür bir şekilde boynuna asmadı. Turan, talimatlara aykırılık sebebiyle ilk ihtarını, yazılı olarak aldı.

İlk ceza 6'ncı haftanın ardından

İlk cezasını ise 6'ncı haftada oynanan Ümraniyespor maçının ardından alan Turan, akreditasyon kartını görünür bir şekilde boynuna takmaması gerekçesiyle ise ikinci kural ihlalini gerçekleştirerek 19 bin 500 TL para cezası ile cezalandırıldı. Bir hafta sonra oynadıkları Sakaryaspor mücadelesinin ardından da yine aynı sebeple ceza alan Turan, deplasmanda oynanan Sakaryaspor mücadelesinde akreditasyon kartını görünür şekilde takmaması gerekçesiyle yine 19 bin 500 TL para cezasıyla karşı karşıya kaldı.

3'üncü ihlalin ardından ceza artıyor

8'inci haftada oynanan Bodrum FK mücadelesinin ardından da aynı sebeple PFDK'ya sevk edilen genç teknik adam, bu sevkin ardından 29 bin 250 TL para cezasına çarptırıldı. Ceza yedikçe kural ihlaline devam eden Turan, 1'inci Lig'in 10'uncu haftasında Eyüpspor'un Bandırmaspor'u konuk ettiği karşılaşmada akreditasyon kartını görünür bir şekilde boynuna asmadı. Turan, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildi. PFDK, bu sevkin ardından Turan'a 39 bin TL para cezası verdi.

Tarihe geçti

Turan, 12 haftada 5'inci kez kural ihlali yaptı. Turan, sadece akreditasyon talimatlarına aykırı davranmaktan 107 bin 250 TL ceza yiyen ilk teknik adam olarak Türk spor tarihine geçti.

Yorumlar (0)