Survivor Aycan, Milli Takım'a çağrılmayacak!

A Milli Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Necla Güngör, yaptığı açıklamada Survivor yarışmasında mücadele eden Aycan Yanaç'ın Milli Takım'a çağrılmayacağını açıkladı.

SPOR 27.04.2020, 12:24
Survivor Aycan, Milli Takım'a çağrılmayacak!

Tv8 ekranlarında yayınlayan Survivor'da mücadele eden A Milli Kadın Futbol Takımı oyuncusu Aycan Yanaç'a, teknik direktör  Necla Güngör'den kötü haber geldi.

Güngör katıldığı canlı yayında Survivor'a katılan Aycan Yanaç hakkında, “Aycan bence Survivor'a giderek bir tercih yaptı. Ben öyle düşünüyorum, Survivor sürecinden sonra da umarım kadın futbolu adına bizim için çok kıymetli işlere imza atar. Severek de bağrımıza basarız. Milli takım kapıları her zaman, herkese açık. Sadece Aycan bugün bir yarışma programında ve çok popüler olduğu için değil. Performası iyi olan Türk bayrağını en iyi şekilde taşıyabilecek herkese kapılarımız sonuna kadar açık. Ama dediğim gibi, bence Aycan yarışmaya giderek zaten bir tercih yaptı ve bu tercihten sonra da futbola geri döner mi, dönmez mi açıkçası ben de bilmiyorum. Ama döner, kendi takımında çok iyi bir performans sergiler, “Aaa hayır sen yarışmaya katıldın, gelme” de demem. Her şey milli takım için. Milli takımın çıkarları doğrultusunda iyi olan ne ise onu yapmak için elimden geleni yaparım. Ama şu da var, adaletli bir antrenör olduğumu düşünüyorum. Benim oyuncularım burada kan ter içinde antrenman yaparken, milli takım maçlarına kanalize olmuşken, bütün konsantrasyonlarını maça vermişken yarışmaya giden bir Aycan'ı alır mıyım, onu çok zannetmiyorum.”

Necla Güngör, Aycan Survivor'dan sonra tekrar milli takıma çağrılacak mı? sorusuna ise,  “Ben de size soruyorum, daha doğrusu izleyenlere soruyorum. Koronavirüs ortaya çıkmasaydı, biz Rusya, ardından da Kosova ile iki maç yapacaktık. Aycan bu süreçte de Survivor'da olacaktı. Siz bir teknik direktör olsanız, yarışmadan Aycan'ı çağırıp milli takıma alır mıydınız?” yorumunu yaptı.

Yorumlar (0)
9
parçalı bulutlu