Sparta Prag'ın hocasından Trabzonspor'a tavsiye

Sparta Prag Teknik Direktörü Vaclav Jilek, "Eğer takım halinde oynamayı becerebilirlerse Trabzonspor'un UEFA Avrupa Ligi'nde epey ilerleyebileceklerini düşünüyorum" dedi.

SPOR 16.08.2019, 08:51 16.08.2019, 11:38 Hakan Öksüz
Sparta Prag'ın hocasından Trabzonspor'a tavsiye

Trabzonspor, sahasında ağırladığı Sparta Prag'ı 2-1 yendi ve UEFA Avrupa Ligi'nde play-off turuna yükseldi.

Sparta Prag Teknik Direktörü Vaclav Jilek basın toplantısında önemli açıklamalar yaptı. 

"BASİT HATADAN GOL YEDİK"

"Maçın uzun süre golsüz devam etmesini istiyorduk ki bu skor ev sahibi takım üzerinde ciddi baskı yapacaktı." diyen Jilek, "Önde baskıyla başladık, fena da gitmiyorduk ancak basit hatadan ceza sahasına rakibi çok yaklaştırdık. Rakipte kalitesiyle bunu affetmedi. Maçın geneline baktığınızda iyiydik, enerjik oynadık, sahanın genelini iyi kullandık ancak 1-0 erken geriye düşünce 2 gol atmanız gerekiyor geri dönmek için. Moral olarak bizi oldukça etkiledi. Çok basit hatadan gol yedik ancak bu kez hatayı sadece bizde aramamak gerek. Rakip çok başarılı bir oyun kurdu. Kanat oyunuyla içeriye rahat girdiler. Burada artık hatayı stoperde aramamak gerek. Rakibin kalitesi çok iyiydi. İçeri öyle iyi top atıldı ki rakibin bunu gol atmaması içten bile değildi" ifadelerini kullandı.

"TAKIM HALİNDE OYNAMAYAI BECEREBİLİRLERSE..."

İlk maçta Trabzonspor'un hazır olmadığını görmenin mümkün olduğunu kaydeden Jilek, "Henüz oyunları tam oturmamıştı. Geçen seneki performansı ortaya koymadıkları açıktı. Bugün Trabzonspor'u çok daha güçlü, iyi gördük. Bireysel olarak kaliteleri iyi. Bu iki maçta hem bizim hem Trabzonspor'un performansı Avrupa Ligi kalitesindeydi. Çok iyi iki maç çıkardı. Bir sonraki turda rakiplerin performanslarını bilmiyorum. Trabzonspor çok kaliteli oyunculardan kurulu. Eğer takım halinde oynamayı becerebilirlerse Trabzonspor'un UEFA Avrupa Ligi'nde epey ilerleyebileceklerini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

"ABDÜLKADİR PARMAK'I İSTERDİM"

Teknik Direktör Jilek, bir basın mensubunun 'Trabzonspor'dan hangi oyuncuyu takımınızda görmek isterdiniz?' şeklindeki soruya ise, "Trabzonspor'da çok çok iyi oyuncular var. Örneğin Nwakaeme, Abdülkadir Ömür. Ama kendi takımımda bir oyuncu görmek istesem bu Abdulkadir Parmak olurdu" cevabını verdi. 

Yorumlar (0)
hafif yağmur