Shane Larkin hakkında son kararı Ufuk Sarıca verecek!

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Anadolu Efes ile geçen sezondan bu yana çok iyi performans ortaya koyan Shane Larkin'in A Millî Takım'a gelmesindeki son kararın Ufuk Sarıca tarafından verileceğini ifade etti.

SPOR 11.12.2019, 11:49 12.01.2020, 20:28
Shane Larkin hakkında son kararı Ufuk Sarıca verecek!

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, Anadolu Efes’in ABD’li oyun kurucusu Shane Larkin’in A Millî Erkek Takımı’nda forma giyebilmesi için şu an bir girişimlerin bulunmadığını, bu konuda kararı başantrenör Ufuk Sarıca ile ekibinin vereceğini söyledi.

Hidayet Türkoğlu açıklamasında, son dönemde Larkin’in Türk vatandaşlığına geçirilip, A Millî Takım’da oynatılması yönünde spor kamuoyunda ortaya çıkan düşünceler hakkında açıklamada bulundu.

Larkin ile ilgili başantrenör Ufuk Sarıca’nın da bir açıklaması olduğunu belirten Türkoğlu, “Onu da anlamaya çalışıyorum. Gerçekten kolay bir süreç değil. Larkin şu an performansıyla çok göz önünde. Bu, hiçbir zaman federasyonun veya benim kararım olmamıştır. Ufuk hoca, ekibi ve direktörlerimiz Larkin’i takımda görmek isterse, federasyon başkanı olarak bakanlıklarımızla gerekli çalışmayı yaparım. Gereklilik anlamında bunun kararını, teknik olarak Ufuk hoca ve ekibi verecek. Scottie Wilbekin de çok iyi bir sezon geçiriyor. Önemli olan onların karar vermesi.” dedi.

Larkin’in Türkiye hakkında söylediği sözleri memnuniyetle karşıladığını ifade eden Türkoğlu, “Larkin’le ilgili şu an bir girişim yok. Ne Larkin tarafından ne de bizim tarafımızdan… Şu an sadece ismi milli takım için geçiyor. Kendisi de ülkemizle ilgili güzel sözler söyledi. Bu anlamda da kendisine teşekkür etmek isterim. Dediğim gibi, şu an hiçbir taraftan girişim olmadı. Zaman ne gösterir bilemem.” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)
28
az bulutlu