Şenol Güneş'ten Avcı'ya yanıt!

A Millî Takımın teknik direktörü Şenol Güneş, Beşiktaş teknik direktörü Abdullah Avcı'ya cevap verdi.

SPOR 10.10.2019, 12:49
Şenol Güneş'ten Avcı'ya yanıt!

Şenol Güneş, bir gazeteye vermiş olduğu demeçte Abdullah Avcı'nın kendi hakkındaki sözlerine bir kez daha cevap verdi. Güneş'in röportajından dikkat çeken açıklamalar şu şekilde:

"Beni kastettiğini sanmıyorum"

"Abdullah öğrencim. Kesinlikle bu açıklamayı kötü niyetle yapmadı. Çünkü biliyorum ki, bana saygısı var. Ben de onu severim. Sonuçta o da bir birey ve antrenör... Fakat bir gerçek var ki, işi zor. Ben, o veya diğeri fark etmez; kurumlarda, yönetimlerin iyi olmadığı yerde, başarının şansı azdır. Teknik adamlar, iyi yönetimlerle iyi işler yapabilir. Abdullah hocanın o söyleminde, beni kastettiğini sanmıyorum. En azından niyeti o değildi, ama konuşma oraya gitti.

"Düzeni bozduğun zaman, başka yere gidersin"

Çünkü Abdullah, kendini savunma ihtiyacı duydu. Aslında buna ihtiyacın yoktu. Çünkü oraya girersen, çıkamazsın. O laflar şu an olduğu gibi başka yere gelir. Ben de kendime kimi zamanlar 'neden bunu dedim?' diye soruyorum! Beşiktaş geçen sezon neyi, nasıl yaptı? Ben bu soruların cevaplarını istediğiniz kadar anlatırım. Fakat 'Başarısızlık benim' dedim. Ötesi yok... Çünkü takımı ben yönetiyorum. Benim üstümde kim var? Başkan ve yönetim... Sıralama belli: Yönetim-teknik adam-oyuncu... Bu düzeni bozmayacaksın. Bozduğun zaman, başka yere gidersin. Savunmaları yanlış yere getirirseniz durum tespitini de yanlış yaparsınız ve toparlayamazsınız."
 

Yorumlar (0)
11
açık