Şenol Güneş: Ne renk giyersek giyelim kanımız kırmızı

A Millî Futbol Takımının teknik direktörü Şenol Güneş, 1-0 kazandıkları Arnavutluk karşılaşmasının ardından değerlendirmelerde bulundu.

SPOR 12.10.2019, 09:44 12.10.2019, 09:58
Şenol Güneş: Ne renk giyersek giyelim kanımız kırmızı

Zor bir karşılaşma olduğunu vurgulayan Şenol Güneş, “Böyle zor maçları geçmek önemliydi. Geçen maçta da böyle zorlandık ve yine aynı şekilde golü bulduk. Oyundaki eksiklerimizi oyuncularınız kazanma hırsıyla gidermeye çalıştık. Pas yüzdemiz fazla değildi, gergindik. Pozisyonlar az bulduk ama bulduklarımızı değerlendiremedik. Müsabaka olarak çok analiz yapmak yerine mutlaka kazanılması gereken bir maçtı. İsteğimiz gerginliği ön plana çıkardığı için oyun akıcılığı olmadı. Daha önce kazanmışız, kaybetmişiz onlara bakmıyoruz. Bu maçı unutup bir an önce Fransa maçına hazırlanmalıyız. Berabere kalmak istemem. Ama beraberliğinde yeteceği bir maç. Futbol adına iyi şeyler yapıp dönmek istiyorum” dedi.

"O kan içerisinde boğulsunlar"

Barış Pınarı Harekatı sırasında şehit olan askerlerimiz ve vatandaşlarımız için oldukça üzgün olduğunu belirten teknik adam, “Futbol yorumunu yapmadan şehitlerimizden ülkemizin insanının hayattan göç etmesinin konuşulmasından yanayım. Üzüntümüz sonsuz. Ülkemizin neresinde olursa olsun askerimiz, sivil insanımız bizim evladımız. Üzgünüz maalesef şehit sayımız fazla. Dünyanın hiçbir yerinde insanlar ölmesin ama ülkemiz yıllardır terörle uğraşıyor. Böyle bir dönemde maç yapmak zor. Bu terörün bir gün bunları planlayanların evinde olması benim dileğimdir. Ülkemizde ırk, dil ayrımı yapmadan herkes birlikte yaşamaya hazırız. Terörü bizim ülkemizde büyütenler inşallah o kan içerisinde boğulsunlar” ifadelerini kullandı.

14 Ekim Pazartesi günü deplasmanda oynanacak Fransa karşılaşması ile ilgili olarak Güneş, şu ifadelerde bulundu:

"İliklerine kadar bu ülkeyi mutlu etmek istiyorlar"

“Fransa maçında puan savaşını düşünmeden kendi oyunumuzu oynayacağımız bir maç olacak. Bu maçta; ‘ya kaybedersek' korkusu vardı. Bir an önce şampiyonaya gitmek isteyen oyuncularımız vardı. İliklerine kadar bu ülkeyi mutlu etmek istiyorlar. Beklenti büyüdüğü için belki de burada hata yaptık. Bir an evvel maçı alma düşüncelerimiz gerginliği arttırdı. Fransa maçı farklı olacaktır. Onlar da güçlü bir rakip ve sahasında oynayacağız.”

Arnavutluk'un mücadeleci ruhla oynadıklarını hatırlatan başarılı teknik adam, “Rakibe hücum ettiğimizde çok top kayıpları yaptık. Yön değiştirmede eksiklerimiz oldu. Pas yüzdemizin daha iyi olması gerekirdi. Hücum etmek, gol atma isteği bireysel hareketleri de ön plana çıkardı. Kaybettiğimiz toplar sonrası rakibe pozisyonlar verdik. Bunlar eksikliğimizdi. Oyuncu formatı olarak böyle oynadık. Dolayısıyla kısır bir maç oldu ama kazanmak önemliydi ve kazandık” şeklinde bir açıklamada bulundu.

"Biraz daha soğukkanlı olmak zorundayız"

A Millî Takım kadrosunda değişiklik olacak mı yönünde gelen bir soruya ise Şenol Güneş, “Değişim olmalı, olacak da. Avrupa Şampiyonası'na gittikten sonra bu gurubun arkasında yenileri de gelecek. Bu tip maçları kazanmak önemli. Katıldığımız zaman bu tecrübe ikiye katlayacak. Oyuncuların hepsi savaşçı, iyi niyetli. Hatalarımız ve artılarımız da var. Ama biraz daha soğukkanlı olmak zorundayız. Oynayacağımız oyunu daha geliştirebiliriz. Maçtan önce medya, taraftar herkes çok yardımcı oldu. Fenerbahçe Stadı'na tüm taraftarın desteğini örnek göstermek lazım. Ne renk giyersek giyelim kanımız kırmızı” açıklamasında bulundu.


 

Yorumlar (0)
12
parçalı bulutlu