Rebic imzayı attı: İşte maliyeti

Beşiktaş, İtalya'nın Milan takımından Hırvatistanlı oyuncu Ante Rebic ile iki senelik kontrat imzalandığını duyurdu. KAP'a yapılan açıklamada, "Futbolcuya, 2023-24 ve 2024-25 sezonları için net 2,5 milyon avro garanti ücreti, net 280 bin avro imza parası ve maçta görev aldığı süreye bağlı olarak azami net 10 bin avro maç başı ücreti ödenecektir." denildi.

SPOR 31.07.2023, 18:25 Koray
Rebic imzayı attı: İşte maliyeti

Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nden Borsa İstanbul'a iletilen ve KAP'ta (Kamuyu Aydınlatma Platformu) da yayımlanan açıklamada, "Profesyonel oyuncu Ante Rebic transferi hususunda kendisi ve kulübü ile anlaşma sağlanmıştır." ifadesine yer verildi.

Anlaşmanın şartlarına ilişkin bilgi verilen açıklamada, "Futbolcu ile 2023-24 sezonundan başlamak üzere iki sezon için anlaşma sağlanmıştır. Futbolcuya, 2023-24 ve 2024-25 sezonları için net 2,5 milyon avro garanti ücreti, net 280 bin avro imza parası ve maçta görev aldığı süreye bağlı olarak azami net 10 bin avro maç başı ücreti ödenecektir." denildi.

Kariyerinde Milan, Eintracht Frankfurt, Leipzig, Fiorentina gibi önemli takımlarda oynayan Rebic, kulüp kariyerinde bütün kulvarlarda 313 karşılaşmada 73 gole imza attı.

Hırvatistan A Milli Futbol Takımı'nın formasını 42 müsabakada terleten 29 yaşındaki sol kanat oyuncusu, üç defa gol mutluluğu yaşadı.

Dün İstanbul'a inmişti

Beşiktaş'ın transfer ettiği Ante Rebic, dün İstanbul'a inmişti.

Özel bir uçakla Atatürk Havalimanı'na iniş yapan Hırvatistanlı futbolcuyu, az sayıdaki siyah-beyazlı taraftar karşılamıştı.

Boynuna taktığı Beşiktaş atkısıyla basın mensuplarına görüntü veren Rebic, Beşiktaşlı taraftara üçlü çektirmişti. 

Havaalanında gazetecilere açıklama yapan Rebic, "Buraya gelmekten dolayı çok mutluyum. Takım arkadaşlarım ve hocamla en yakın zamanda tanışmak istiyorum. Vida ile görüştüm ve Beşiktaş ile ilgili çok müspet bilgiler verdi." sözlerini sarf etmişti.

Ante Rebic, siyah-beyazlılarda 7 numaralı formayı sırtına geçireceğini de ifade etmişti. 

Hırvatistanlı oyuncu, açıklamalarının akabinde özel bir araçla havaalanından ayrılmıştı. 

Yorumlar (0)