Real Madrid, Barcelona'ya pabuç bırakmadı: Arda Güler için İstanbul’a geldi

Real Madrid Başkanı Florentino Perez, kulübün ikinci adamı olarak kabul edilen genel direktörü José Ángel Sánchez’i Fenerbahçe'nin harika çocuğu Arda Güler ile temasa geçmesi için İstanbul’a gönderdi.

SPOR 01.07.2023, 16:39 03.07.2023, 09:09 Şeyda Gül
Real Madrid, Barcelona'ya pabuç bırakmadı: Arda Güler için İstanbul’a geldi

Real Madrid, Barcelona'ya pabuç bırakmayarak Fenerbahçe'nin genç yeteneği Arda Güler'in peşine düştü. Real Madrid Başkanı Florentino Perez, kulübün ikinci adamı olarak kabul edilen genel direktörü José Ángel Sánchez’in İstanbul’a daha önce Fenerbahçe forması da giyen Real Madrid pazarlama sorumlularından Roberto Carlos’la gelmesi bekleniyor.

Real Madrid, öncelikle Arda Güler’le temas kurmayı tercih etti

Şu an geleceği ile ilgili bir karar vermeyen Arda Güler’in kararının önümüzdeki haftalarda vereceği öğrenildi. Real Madrid, Arda Güler’i Barcelona yerine kendileri seçmesi için nedenleri sunmak için kulüp yerine öncelikle oyuncuyla birebir temas kurmayı tercih etti.

 17.5 milyon euroluk fesih şartını Real Madrid pazar fırsatı olarak görüyor

Fenerbahçe ile henüz sözleşmesi bitmeyen Arda Güler'in 17.5 milyon euroluk fesih şartı bulunuyor. Avrupa'nın büyük takımları için uygun bir miktar olmasıyla birlikte Real Madrid bunu bir pazar fırsatı olarak görüyor. Fenerbahçe, oyuncunun gelecekteki transferinin yüzde 20'sini ve daha önce bonservisini aldığı Gençlerbirliği'ne yapılması gereken ödemelerin de karşılanmasını talep ediyor.

Yorumlar (0)