PSG, Türkiye'de akademi açtı!

Fransa'nın Paris Saint-Germain Kulübü Türkiye'deki 7. akademisini İzmir'de hayata geçirdi.

SPOR 12.10.2019, 21:35
PSG, Türkiye'de akademi açtı!

Fransız kulübü Paris Saint-Germain'in altyapısına Türkiye'den oyuncu kazandırmayı hedefleyen futbol akademisi, İzmir Bornova Langırt Spor Merkezi'nde 7. akademiyi hayata geçirdi.

Türkiye'de temelleri 2 yıl önce atılan akademinin yeni sezon açılışı sporcuların seromonisi ile başladı.

İzmir'de açılan akademi ile ilgili konuşan  Nihat Uğurlu, "Akademinin dünyada 14 binden fazla öğrencisi bulunuyor. Kısa sürede sporcu sayısını 650 bandına taşıdı. 2019 bitmeden 1000 sayılarına ulaşmış olacak. Türk futbolunun altyapısına model oluşturmak ve Paris Saint-Germain altyapısına futbolcu yetiştirmek amacıyla açtığımız akademilerde, 3-18 yaşındaki çocuklara yönelik futbol ve kişisel gelişim eğitimleri veriyoruz." dedi.

Hamza Gezmiş: "Birçok yıldız futbolcu yetiştireceğiz"

Hamza Gezmiş ise "Bu benzersiz yapının her ilde olması temennimi yine yinelerken, verdiğimiz antrenman metotları ile ülke futbolumuza birçok yıldız futbolcu yetiştireceğiz. Her gittiğimiz ilde potansiyeline inandığımız sporcular görüyoruz. Eğitimcilerimizin eğitimli olması için de çalışıyoruz. Eğitimcilerimizin eğitimi ile hedeflediğimiz sonuçları alacağımıza inanıyorum."  ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)