Premier Lig'de oruç kararı

İngiltere'de ramazan boyunca oynanacak müsabakalar esnasında Müslüman oyunculara oruçlarını açmaları için olanak verilecek.

SPOR 21.03.2023, 21:45 22.03.2023, 17:42 Koray
Premier Lig'de oruç kararı

İngiltere Premier Lig ve alt liglerdeki maçlar sırasında hakemlerin oyunun durakladığı bölümlerde oyunculara oruçlarını açmaları için süre verileceği kaydedildi.

Hakemlerin, iftar zamanına denk gelen karşılaşmalardan evvel oruç açması gereken oyuncu olup olmadığı hususunda bilgi alması gerektiği de belirtildi.Chelsea iftar verecek

Premier Lig tarihinde Chelsea, stadyumunda iftar vererek bir ilke imza atmış olacak.

İngiltere Premier Lig'de bir ilke imza atacak olan kulüp, ramazanda stadyumda iftar verecek.

Kulüp tarafından gerçekleştirilen yazılı açıklamada, "Chelsea, Stamford Bridge Stadı'nda ilk açık iftar programına ev sahipliği yapıyor olacak. 26 Mart 2023 Pazar günü kulüp ve bir Premier Lig stadyumu için bir ilk olacak biçimde Stamford Bridge Stadı'nda saha kenarında bir açık iftar programına ev sahipliği yapacağız." ifadelerine yer verildi.

Chelsea'nin stadyumundaki etkinlikle birlikte ilk defa bir İngiltere Premier Lig ekibinin stadyumunda iftar verilmiş olacak.

Bahse konu açıklamada, Chelsea Vakfı Başkanı Simon Taylor, "Bu proje ile birlikte açık iftar programımızı duyuruyor olmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyuyorum ve bunu gerçekleştirilen ilk Premier Lig takımı olmaktan ötürü de oldukça gururluyuz. Müslüman topluluğumuzu ve ramazan ayını tanımak, dini hoşgörüyü teşvik etme faaliyetlerimizin çok kritik bir yönüdür ve herkesle 26 Mart 2023 Pazar günü karşılaşmayı büyük bir heyecanla bekliyorum." dedi. 

Yorumlar (0)