Portekizli Leao: "Türk taraftarların tutkusunu biliyoruz ama..."

Avrupa Futbol Şampiyonası'nda yarın Türkiye ile yapacakları maç öncesi açıklamalar yapan Portekizli Leao, "Türkiye'yi analiz ettik, maç çok zor geçecek. İnanılmaz oyunculara sahipler." dedi. Portekizli oyuncu, Türk taraftarlar hakkında da konuştu.

SPOR 21.06.2024, 20:58 Hakan Öksüz
Portekizli Leao: "Türk taraftarların tutkusunu biliyoruz ama..."

A Milli Futbol Takımımız, EURO 2024 F Grubu ikinci maçında yarın saat 19.00'da güçlü Portekiz ile karşılaşacak. Grupta ilk maçlarını kazanan iki takımın karşılaşacağı mücadele, büyük heyecana sahne olacak.

"Türkiye maçı zor geçecek"

Portekizli oyuncu Rafael Leao, maç öncesi Türkiye hakkında açıklamalarda bulundu. Çekya'yı 2-1 yendikleri maçın bir hayli zorlu geçtiğini kaydeden Leao, "Türkiye de aynı seviyede mücadelesini verecektir. Türkiye maçı zor geçecek. Çok güçlüler, inanılmaz oyuncuları var. Saha içi organizasyonları iyi. Türkiye'yi analiz ettik, boşlukları değerlendirebileceğimizi düşünüyoruz. Bence yarınki maç çok zevkli olacak." dedi.

"Hakan Çalhanoğlu'nu tanıyorum"

Türkiye'nin kaptanı olan Interli Hakan Çalhanoğlu'ndan övgü dolu sözlerle bahseden Leao, "Fark yaratabilecek kalitede bir oyuncu. Milan'da beraber oynadık. Hem geride hem de hücum hattında iyi oynuyor." ifadelerini kullandı.

"Çekya maçında baskıya alıştık"

Türk taraftarların Almanya'da çoğunlukta olması hakkında gelen soruyu yanıtlayan 25 yaşındaki oyuncu, "Onların takımlarına karşı tutkusunu biliyoruz. Almanya'da milyonlarca Türk yaşıyor. Portekiz taraftarlar da bizi destekleyecek. Baskı çok olacak ama Çekya maçında bu baskıyı tecrübe ettik. Yani hazırlıklıyız." değerlendirmelerini yaptı.

Yorumlar (0)