Okan Buruk'un sözleşmesi soruldu, Dursun Özbek yanıtladı

Başkent İnşaat ile RAMS Park'ta yapılan sponsorluk anlaşması sonrası gazetecilere konuşan Kulüp Başkanı Dursun Özbek, Şampiyonlar Ligi'nden Florya projesine kadar çeşitli konularda açıklamalar yaptı. Özbek, teknik direktör Okan Buruk'un sözleşmesi hakkındaki soruyu da yanıtladı.

SPOR 18.09.2023, 14:19 Hakan Öksüz
Okan Buruk'un sözleşmesi soruldu, Dursun Özbek yanıtladı

Galatasaray, UEFA Şampiyonlar Ligi A Grubu ilk maçında 20 Eylül Çarşamba günü Danimarka ekibi Kopenhag'ı ağırlayacak. Sat 19.45'te başlayacak maç, EXXEN ekranlarından naklen yayımlanacak. 

Kopenhag maçı ve Şampiyonlar Ligi bütçeleri

Kritik maç öncesi RAMS Park'ta açıklamalarda bulunan Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Devler Ligi'nde başarı elde etmek için iyi bir takımla sahada olmak gerektiğini belirtti. 

Hangi oyuncuların hangi maçlarda sahada olacağının iyi tespit edilmesi gerektiğini kaydeden Özbek, "Şampiyonlar Ligi'nde gruplardan çıkan takımların bütçesi yaklaşık 200-250 milyon avro kadar. Çeyrek final oynayan takımların 300 milyon avroya kadar çıkıyor. Bizim takımımızın bütçesi ise bu sene yaklaşık 39 milyon avro. Yalnızca bütçeyle olacak iş değil bu. Galatasaray ruhunu sahaya yansıtırsak başarı gelecektir." dedi.

Florya projesi hakkında: "2023 sonuna doğru taşınmayı planlıyoruz"

Sponsorlardan ve taraftarlardan gelen destekten memnun olduklarının altını çizen Özbek, "Onları mahcup etmek istemiyoruz. Kopenhag'ı çarşamba günü yenmeye odaklandık. Öte yandan Kemerburgaz Metin Oktay Tesisleri'nin kaba inşaatı tamamlandı. Kapalı sahası 14 bin 500 metrekare civarında. 2023 sonuna doğru Florya'daki yerleşkemizi buraya taşıma planımız var. Florya projemiz, kulübümüzün 20-25 senesini dizayn edecek." ifadelerini kullandı.

Okan Buruk'un sözleşmesi

Teknik direktörü Okan Buruk'un sözleşmesi hakkındaki soruyu da yanıtlayan Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, "Galatasaray'da başarılarla dolu geçmişe sahip Okan hoca. Şimdi de antrenörümüz. Sözleşmeyle ilgili gerekenleri kendisine iletiriz. Galatasaray ruhu, maddi konuları konuşmamamızı gerektirir. Kendisinin kariyerini daha üst noktaya taşıyabilmesi için gerekli maddi desteği sunacağız. O bizim çocuğumuz. Zaten kendisi de 'Siz ne derseniz o.' diyor." değerlendirmelerinde bulundu. 

Yorumlar (0)