Okan Buruk'tan yeni sözleşme hakkında açıklama

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, gazetecilere açıklamalarda bulundu. Kendisinin sözleşmesiyle ilgili basında çıkan iddialar hakkında konuşan Buruk, takımın son durumunu anlattı. Geçen yıl eylül ayına göre daha iyi durumda olduklarını kaydeden Okan Buruk, lig ve Şampiyonlar Ligi'ndeki hedeflerinden bahsetti.

SPOR 14.09.2023, 13:10 14.09.2023, 13:27 Hakan Öksüz
Okan Buruk'tan yeni sözleşme hakkında açıklama

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde yapılacak antrenmandan önce gazetecilerin sorularına cevap veren Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, bütün futbolcularının bugün idmana çıkacağını söyledi. Kritik bir periyodun başladığını kaydeden Buruk, ligin yeni takımı olan ve önemli transferlerle kadrosunu güçlendiren Samsunspor ile karşılaşacaklarını hatırlattı.

"Galatasaray'ı dışarıdan karıştırmak isteyenler olsa da..."

Ligde ve Şampiyonlar Ligi'nde kendilerini yoğun bir periyodun beklediğini belirten Okan Buruk, "Kadromuz iyi, oyuncularıma inanıyorum. Başkanımız Dursun Özbek liderliğinde iyi bir kadro kurdu yönetim kurulumuz. Camianın birlikteliği sağlandı. Taraftarlar da çok motive. Her ne kadar yalanlar ve iftiralarla Galatasaray'ı dışarıdan karıştırmak isteyenler bulunsa da birlik olmuş durumdayız. Her şeye göğüs gerecek gücümüz var." dedi.

Yarın akşam transfer döneminin noktalanacağını anımsatan Buruk, "Genç oyuncuların transferiyle ilgili görüşmeler devam ediyor. Belki bir gelişme yaşanabilir." diye konuştu.

"Benim sözleşmem, önemli bir mesele değil"

Galatasaray teknik direktörü olmanın kendisi için büyük bir gurur olduğunu kaydeden Okan Buruk, "Yönetim kurulumuzun benimle ilgili alacağı her karara saygı duyarım. Galatasaray teknik direktörlüğü hayalini kuruyordum, bunu devam ettirmek istiyorum. Maddiyat ikinci sırada. Transfer sezonunun bitiminin ardından konuşulur. Şu an takımın performansı ve transfer konusu daha önemli. Geçen sezon oluşturduğumuz güçlü Galatasaray'ı sürdürmek istiyoruz. 11 yaşımda seçmeler için bu sahaya adım atmıştım, şimdi 50 yaşında teknik direktörüm." ifadelerini kullandı.

"Geçen yıl eylül ayına göre daha iyi durumdayız"

Önceki yılın eylül dönemiyle kıyaslayınca bu sene daha iyi durumda olduklarının altını çizen Buruk, "Şampiyonlar Ligi elemelerinde oynadığımız oyundan memnun değiliz ancak gruplara kalabildik. Trabzonspor ile Gaziantep FK karşılaşmalarında ise performansımız arttı. Önceki sezona kıyasla 5-6 hafta önce daha erken form tutturduk. Daha Wilfried Zaha ile Hakim Ziyech'ten yararlanamadık bile. Ndombele'nin performansını artıracağız. Bu zorlu süreçte Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalmak önemliydi." değerlendirmelerinde bulundu.

"Farklı formasyonlar deneyeceğiz"

Oyuncu kadrosunun geniş olduğunu ve birçok farklı formasyonu test edeceklerini bildiren Buruk, "Şablonumuzu oturttuktan sonra işler kolaylaşacak. Futbolcularımızın kaliteli ayaklar olması önemli. Kalitemizi sahaya yansıtınca ligde şampiyonluğun en kuvvetli adayı olacağız. Şampiyonlar Ligi'nde de gruplardan çıkmamızı sağlayacak performansa ulaşacağız." ifadelerini kullandı.

"Ligde 24. şampiyonluğu hedefliyoruz"

Bu sene ligde 24. şampiyonluğu hedeflediklerini vurgulayan Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, "Devler Ligi'nde de hedefimiz, üst tura yükselmek. İlk maçta Kopenhag'ı yenmekten başka düşüncemiz yok. Avrupa'da başarı, Galatasaray'ın genlerinde var. İçeriden ve dışarıdan camiayı karıştırmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Galatasaray'ın ne kadar güçlü olduğunu yeniden kanıtlamak istiyoruz. " dedi.

Yorumlar (0)