Okan Buruk'tan transfer açıklaması

Okan Buruk, "İstediğimiz, ilgilendiğimiz, düşündüğümüz futbolcuları kadroya katmak için uğraşılıyor. Suudi Arabistan ekiplerinin yaptıkları transferler pek çok dengeyi bozuyor. Biraz sabırlı olmak lazım. Neticesinde yine Galatasaray'ın çok iyi bir kadrosu olacak." dedi.

SPOR 04.07.2023, 23:14 Koray
Okan Buruk'tan transfer açıklaması

Galatasaray Teknik Direktörü Buruk, Florya Metin Oktay Tesisleri'ndeki antrenmandan evvel gazetecilere açıklamalar yaptı. "Amacımız üç kulvarda da başarılı olmak"

Zor ve uzun bir sezon olacağını vurgulayan Okan Buruk, "Bu sezon 20 takımın olduğu bir sezon yaşayacağız, Avrupa ile birlikte maç sayımız daha da artıyor. Bu yüzden kadromuzu kuvvetli bir biçimde kurmak istiyoruz. Amacımız geçen sezonkinden daha iyi olmak. Futbolcularıma güveniyorum. Allah'ın izniyle iyi ve önemli bir kadro kuracağız. Bununla ilgili Dursun Bey ve Erden Bey çalışmaları sürdürüyor. İsteklerimize göre iyi bir kadro oluşturacağız. Avrupa'da ve ligde zorlu rakiplerimiz olacak. Amacımız üç kulvarda da başarılı olmak." dedi. "Suudi Arabistan kulüpleri dengeleri bozuyor"

Buruk, sezonu şampiyon olarak tamamlayan sarı-kırmızılıların yapacağı transferlerle yine iyi bir kadro kuracağını dile getirdi. 

Geçen yılki kadroyu büyük oranda koruduklarını ifade eden Buruk, Rashica ve Icardi'yi tekrar transfer etmek için çalıştıklarını, adı transferde geçen Nelsson ve Boey'un kendileriyle devam etmesini dilediğini söyleyerek, şöyle konuştu:

"Geçtiğimiz sezonki kadroyu korumamız bizler için çok büyük bir avantaj. Kiralık futbolcularımız döndü. Onlara ilişkin görüşmelerimiz devam ediyor. Galatasaray kadrosu kuvvetli bir şekilde yoluna devam edecek. Kampın başına transferlerin yetişip yetişmeyeceğini veyahut ne vakit neticeleneceğini söylemek güç. Takımımıza güveniyoruz. İstediğimiz, ilgilendiğimiz, düşündüğümüz futbolcuları kadroya katmak için uğraşılıyor. Suudi Arabistan ekiplerinin yaptıkları transferler pek çok dengeyi bozuyor. Biraz sabırlı olmak lazım. Neticesinde yine Galatasaray'ın çok iyi bir kadrosu olacak."

Yorumlar (0)