Nuri Şahin, dünya devinin yeni teknik direktörü oluyor

Alman teknik direktör Edin Terzic’in Borussia Dortmund teknik direktörlüğünden istifa etmesinin ardından takımın teknik direktörlük görevine Nuri Şahin'in getirileceği iddia edildi.

SPOR 13.06.2024, 14:40 14.06.2024, 15:02 Şeyda Gül
Nuri Şahin, dünya devinin yeni teknik direktörü oluyor

Sky DE'nin aktardığı habere göre, Borussia Dortmund ile Şampiyonlar Ligi'nde final oynama başarısı gösteren 41 yaşındaki alman teknik adam Edin Terzic, istifasını yönetime sundu.

Dortmund istifayı kabul etti

Borussia Dortmund yönetiminin Terzic'in istifasını değerlendirdiği belirtilen haberde, yönetimin Alman teknik adamın istifasının kabul edildiği bilgisine yer verildi.

Sezon performansı

Terzic, Dortmund'un başında bu sezon 50 maça çıkmıştı. Karşılaşmalarda 27 galibiyeti göğüsleyen Terzic, 12 beraberlik ve 11 mağlubiyet alarak 1.86 puan ortalaması yakalamıştı.

Yeni teknik adam Nuri Şahin

Bild’in son dakika olarak servis ettiği haberde ise yeni teknik hoca arayışına giren Borussia Dortmund’un bu görev için Nuri Şahin’i düşündüğü öne sürüldü. Şahin, 2023'ün sonunda Antalyaspor'dan ayrıldıktan sonra Borussia Dortmund'da Terzic'in yardımlığını yapmıştı. Bu nedenle Şahin’in Alman devinin yeni teknik direktörü olmaya çok yakın olduğu kaydedildi.

Yorumlar (0)