Nihat Özdemir 'yabancı sınırı' değişmeyecek

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekili Nihat Özdemir yabancı kuralında herhangi bir değişiklik yapılmayacağını söyledi.

SPOR 24.05.2019, 11:33
Nihat Özdemir 'yabancı sınırı' değişmeyecek

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekili ve gelecek seçimlerde başkan adayı olan Nihat Özdemir son günlerde çok konuşulan ‘yabancı kuralının değiştirilmesi’ üzerine açıklamalarda bulundu.

Yabancı kuralının anlık karar vermekle değiştirilemeyeceğini söyleyen Özdemir, kulüplerin iki,üç bazen dört yıllık sözleşmeler imzaladıklarını bundan dolayı mağduriyet yaşayacaklarını dile getirdi.

Özdemir’in açıklamaları şu şekilde:

"Yabancı kuralı bugün verdim yarın değiştireceğim diye bir şey olamaz. Çünkü kulüpler bu vermiş olduğumuz karara göre birçok transferler yaptılar. 14 tane futbolcuyu kadrolarında bulundurma durumları var. Kimileri 2 yıllık, kimileri 3 yıllık, 4 yıl sözleşme yapanlar var bunların arasında. Ben bunu aniden değiştirdim diyemem. Eğer bu kuralı değiştireceksek, bugün için önümüzdeki yıl için değil, 3-4 yıl içinde bu rakamlara düşeceğiz yabancı sayısında. Ama bu durumu da yakın bir zamanda açıklamamız lazım ki futbol takımlarımız buna göre transfer politikalarını ve kadro sistemlerini düşünüp ona göre yola çıkmaları gerekiyor. Bugün yaptım yarın bunu değiştireyim diye bir şey olamaz. Ayrıca gördük ki Ukrayna maçında başarısız olduk ama Hırvatistan maçında başarılı olduk. 2 maçta da yabancı sayımız aynıydı. Demek ki yabancı sayısında değil bu konu, başka yerlerde. Bu başka yerleri de çözmeye çalışacağız.”

Yorumlar (0)
açık