NBA yıldızından ABD sağlık sistemine eleştiri!

NBA ekiplerinden Boston Celtics'te forma giyen Jaylen Brown, ABD'deki sağlık sistemine ağır eleştiri getirdi.

SPOR 21.04.2020, 11:21
NBA yıldızından ABD sağlık sistemine eleştiri!

Brown, The Guardian'a gönderdiği yazıda, "Ben bu yazıyı yazana kadar sadece ABD'de 30 binin üzerinde insan hayatını kaybetti. Bu yürek burkucu rakamdaki Afro-Amerikalıların oranı endişe verici ve çok fazla. Sağlık sistemimiz, bu güzel milletin kuruluşundan bu yana maruz kaldığı eşitsizliği gözler önüne seriyor." yorumunu yaptı.

Tıbbi ekipmanlarn eksikliğinden dert yanan Brown, "İşsizlik rakamlarının da bütün zamanların en yüksek derecesine ulaştığı iddia ediliyor. Herkesin en yakınlarını koruma dürtsüne anlam verebiliyorum. Ancak, eğer durumunuz iyiyse sizin kadar şansı olamayan komşu veya arkadaşlarınıza da el vermenizi tavsiye ediyorum." ifadelerini kullandı.

23 yaşındaki guard yardıma muhtaç insanlara el uzatılması gerektiğini belirterek, "Sosyal mesafe kapsamında kendimizi ve ailemizi dış dünyadan izole etmek kolay. Ben sizi bunun tersini yapmaya davet ediyorum. Yerel gıda bankalarına, evsizlerin yaşadığı barınaklara ve sizlerden daha az şanslı olan insanlara bağış yapın. Bu süre zarfında sağlık çalışanlarına ve diğer çalışmak zorunda olan adı duyulmamış kahramanlara kaynak ayırın. Sağlık çalışanlarının ailelerini veya ailesinden birisini kaybeden ihtiyaç sahiplerini unutmayın." sözlerini noktaladı.

Yorumlar (0)
24
az bulutlu