NBA All-Star'ın formatında Kobe Bryant değişikliği!

Amerikan Basketbol Ligi yönetimi, bu yıl Chicago'da yapılacak all-star karşılaşmasının formatının geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden efsane basketbolcu Kobe Bryant'ın anısına değiştirildiğini duyurdu.

SPOR 31.01.2020, 10:27
NBA All-Star'ın formatında Kobe Bryant değişikliği!

NBA'in internet sitesinde yer alan açıklamada 17 Şubat'taki 69. NBA All-Star maçı, 26 Ocak'ta geçirdiği helikopter kazasında hayatına veda eden Los Angeles Lakers'ın efsane basketbolcusu Kobe Bryant'ı onurlandırmak amacıyla farklı bir formatta oynanacağı belirtildi.

Los Angeles Lakers'tan LeBron James ve Milwaukee Bucks'tan Giannis Antetokounmpo'nun kaptanlığındaki takımların karşılaşacağı all-star maçının ilk üç periyodunda da skor 0-0'dan başlayacak. Böylelikle 12'şer dakikadan oynanacak ilk üç periyodun galibi ayrı belirlenmiş olacak.

Üç çeyrek sonunda önde giden takımın toplam skoruna, 18 kez all-star seçilen ve 4 defa all-star karşılaşmasının en değerli oyuncusu ödülünü kazanan Kobe Bryant'ın giydiği 24 numaralı formanın anısına 24 sayı eklenecek ve maçın galibini belirleyecek hedef sayı ortaya çıkacak. Süresiz oynanacak son çeyrekte söz konusu hedef sayıya ilk ulaşan taraf maçı kazanacak. Örnek olarak ilk üç periyot sonunda 100-95'lik skor oluşması durumunda son periyotta ulaşılması gereken hedef skor 124 olacak. Bu durumda 100 sayı atan taraf 24, 95 sayı kaydeden takım ise 29 sayı bularak maçı kazanmak için mücadele edecek.

İlk üç periyotta galip gelecek takıma 100'er bin dolar, karşılaşmayı kazanan ekibe ise 200 bin dolar para ödülü verilecek. İki takımın da mücadeleden elde ettiği gelir, Chicago merkezli hayır kurumlarına bağışlanacak.

Diğer yandan Kobe Bryant'ın anısına all-star hafta sonu organizasyonu için yapılacak diğer değişiklikler de daha sonra açıklanacak.

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu