Muslera oynayacak mı? Okan Buruk açıkladı

Okan Buruk, Muslera'nın Bayern Münih maçında oynayıp oynayamayacağının karşılaşma saatinde belli olacağını belirtti.

SPOR 07.11.2023, 21:33 topcu
Muslera oynayacak mı? Okan Buruk açıkladı

Galatasaray Teknik Direktörü Buruk, Bayern Münih müsabakası öncesinde Allianz Arena'da gerçekleştirilen basın toplantısında basın mensuplarının suallerini cevapladı."Gruplardan çıkmayı çok istiyoruz"

Okan Buruk, Münih'te olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını kaydederek, "Bu organizasyonda olmamız çok kıymetli. Gruplardan çıkmayı çok istiyoruz. Türk takımları yalnızca beş defa Şampiyonlar Ligi'nde gruplardan çıktı ve bunun üçü Galatasaray'a ait. Bunu sürdürmek istiyoruz." diye konuştu."Kendimize güveniyoruz"


Bayern Münih takımının hücumdaki futbolcularının çok çabuk ve hızlı bir şekilde rakip kaleye doğru gidebildiklerine dikkat çeken Buruk, bunun analizini futbolcularla yaptıklarını ifade etti. Deneyimli teknik adam, Bayern Münih karşılaşmasında futbolcularına ve kendilerine güvendiğinin altını çizdi."Elimizden geleni yapacağız"


Bayern Münih'in yarın çok daha güçlü bir şekilde karşılarına çıkacaklarını vurgulayan Buruk, "Rakibimizi detaylı bir şekilde analiz ettik, çok iyi hazırlandık. Planlarımız ilk müsabakadaki gibi bol pozisyona girmek, bu pozisyonları da gole çevirebilmek. İlk karşılaşmanın birinci devresinde çok baskın bir oyun ortaya koyduk fakat bunu skora yansıtamadık. Sahada kazanmak adına elimizden gelen her şeyi yapacağız. Çok büyük bir takıma karşı oynayacağımızı bilerek sahaya çıkacağız. Defans kuvvetimizi de artırmamız gerekiyor." yorumunda bulundu."Her yerde Türk taraftarlar vardı"


İstanbul'daki mücadelede harika bir taraftar topluluğu olduğunu anımsatan Okan Buruk, "Orada eşsiz bir atmosfer oluşturdular. Uzun seneler boyunca hatırlanacak bir maç oldu. Biz 2000'li senelerde Münih Olimpiyat Stadyumu'na gelmiştik, her yerde Türk taraftarlar vardı. Yarın yine çok sayıda yurttaşımız yanımızda olacak ve onların desteğiyle birlikte mücadelemizi ortaya koyacağız. Oyun olarak elimizden gelenin en iyisini yapacağız." diye konuştu.Muslera da soruldu


Buruk, file bekçisi Muslera'nın yarınki Bayern Münih maçında oynayıp oynayamayacağının ise karşılaşma saatinde belli olacağını belirtti.

Yorumlar (0)