Muriç'ten Trabzonspor açıklaması!

Fenerbahçe'nin Kosovalı golcüsü Vedat Muriç, ligde hafta oynayacakları Trabzonspor maçı ve şampiyonluk hakkında konuştu. Muriç, "Trabzon'u yenip şampiyonluğa emin adımlarla ulaşacağımızı düşünüyorum" dedi.

SPOR 29.01.2020, 18:48
Muriç'ten Trabzonspor açıklaması!

FBTV'ye açıklamalar yapan Vedat Muriç,1 Şubat Cumartesi günü deplasmanda yapacakları Trabzonspor maçına ilişkin,  "Takım iyi oldukça biz de iyi oluyoruz. Çok yoğun bir antrenman tempomuz oluyor. Elimizden gelenin fazlasını vermeye çalışıyoruz. Bu da sahaya yansıyor. Çalışmalar devam ediyor. Önümüzde önemli bir maç var. Diğer maçlardan farkı yok. Yüzde 100'ümüzü vereceğiz. Bütün rakiplere saygımız var. Derbi maçları da olsa normal maç olarak bakıyoruz. Psikolojimizi maçın stresine yorarsak sahaya istediğimizi yansıtamayacağımız için her maç gibi hazırlanıyoruz. Gereken her şeyi yapıyoruz. İnşallah maça kadar sağlık sorunu da yaşamazsak oradan olumlu ayrılacağımızı düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

"Trabzon'a olabilecek en güzel şekilde gidiyoruz"

İç sahada sergiledikleri performansı deplasman maçlarına da yansıtmak istediklerini kaydeden Muriç, "İç sahadaki maçlarımızda hiçbir tedirginliğim olmuyor. Taraftarlarımızdan aldığımız destekle inanılmaz işler yapıyoruz. Olumsuz hiçbir hareketimiz yok. Kadıköy'de gösterdiğimiz performansı deplasman maçlarımıza da yansıtmak istiyoruz. Trabzon'a olabilecek en güzel şekilde gidiyoruz. 4'te 4 yaptık. Oradan da alacağımız galibiyetle şampiyonluğa emin adımlarla ulaşacağımızı düşünüyorum" diye konuştu.

"Biz işimizi saha içinde yapıyoruz"

Muriç, "Biz saha içine odaklıyız. Biz işimizi saha içinde yapıyoruz. Bazen çok olumsuz şeyler yaratılmaya çalışılıyor. Genelde bu olumsuzluklar bizim üzerimizden yapılıyor. Fenerbahçe büyük bir camia, büyük bir kulüp. Her şeyin üstesinden geldiği gibi bunların da üstesinden gelir. Ben ve takım arkadaşlarım cevabı da saha içinde veririz. Alacağımız galibiyetlerle, atacağımız gollerle cevabın çok daha fazlasını veririz" dedi.

"Gol hedefi koymuyorum"

Kendisine gol hedefi koymadığını söyleyen Kosovalı golcü, "Gol hedefi koymuyorum. Hedefe ulaştıktan sonra rahatlarım diye korkuyorum. Takıma sadece gol değil; her anlamda katkı sağlamak için uğraşıyorum. Elimden gelenin fazlasını vermeye çalışıyorum. Performansım yeterli mi? Açıkçası daha fazlasını yapabilirdim diye düşünüyorum. Eğer skora bakarsak çok fazla pozisyon kaçırdığımı söyleyebilirdim. Daha fazlasını değerlendirseydim belki skor anlamında daha farklı olabilirdi ama sadece gol açısından değil; takıma katkı anlamında da yardım etmek istiyorum. Önemli olan şampiyonluk. Şampiyonluğu alalım da varsın ben gol atmayayım" ifadelerini kullandı.

Max Kruise açıklaması

Takım arkadaşı Max Kruse ile çok iyi anlaştıklarını söyleyen Vedat Muriç, "Max çok akıllı bir futbolcu. Topu nerede alacağını, ne zaman topsuz hareket edeceğini çok iyi bilen bir oyuncu. Özellikle ikinci devreden sonra çok iyi oynadığımızı düşünüyorum. Üst düzey bir zekası var. Onun zekasına ayak uydurmaya çalışıyorum. Onun işini rahatlatırsam kendim de memnun kalırım. O da etkili olunca rakip de sadece bana odaklanmıyor. Ben de boş alan bulabiliyorum" dedi.

"O atmosferi görünce 'kazanamayacağız' diyorsunuz"

Fenerbahçe taraftarına övgüler yağdıran Vedat Muriç, "Taraftarlarımız harika. Kadıköy'de gelen her rakip ki ben de Rizespor'da oynarken geldiğimde inanılmaz atmosfere şahit olmuştum. O atmosferi görünce 'kazanamayacağız' diyorsunuz içinizde. Kadıköy'ün inanılmaz bir atmosferi var. Taraftarımız da desteği ve coşkusuyla bu atmosferi daha da arttırınca çok güzel şeyler ortaya çıkıyor. Futbolcunun enerjisi bitse ile onların desteğiyle biraz daha zorluyor. Bizi yalnız bırakmasınlar. Özellikle deplasmanlarda ellerinden geldiği kadar bize destek olsunlar. Onlarla birlikte başladığımız güzel yürüyüşün sonunda şampiyonluğu alacağımıza inanıyorum" diye konuştu.

Yorumlar (0)
17
az bulutlu