Montella: Kazanmak ve tarihe geçmek istiyoruz

EURO 2024 Elemeleri D Grubu sekizinci ve son haftasında bugün deplasmanda Galler ile kozlarını paylaşacak Türkiye A Milli Takım'ın teknik direktörü Montella, müsabakayı kazanarak tarihe geçmek istediklerini ifade etti.

SPOR 21.11.2023, 00:08 topcu
Montella: Kazanmak ve tarihe geçmek istiyoruz

Vincenzo Montella, maçın oynanacağı Cardiff City Stadyumu'nda düzenlenen basın toplantısına katıldı.

"Bir ilki başarmak istiyoruz"

Maça iyi hazırlandıklarını kaydeden Montella, "Lider geldik ve lider olarak dönmek istiyoruz. Tarihimize baktığınızda ise grup aşamasını hiç lider bitiremedik, bunu ilk kez başarmak istiyoruz." dedi.

"Farklı bir strateji olabilir"

Montella, yarınki mücadelede çok daha az forma şansı bulan futbolculara görev verip vermeyeceği yönündeki bir suali, "Kadroya 29 oyuncu davet ettik, bazıları sakatlıktan dolayı ve bazıları farklı durumlardan ötürü geri gitti. Buraya davet edilen oyuncuların hepsi ilk 11'de oynayabilecek vaziyette. Taktiğe göre, rakibe göre herkes oynayabilecek durumda. Bu maçta farklı bir strateji olabilir." diye cevapladı.

"Kenan'ın potansiyeli çok yüksek"

İtalyalı teknik direktör, Kenan Yıldız'ın performansı hakkında, "Gerçekten çok büyük potansiyele sahip bir oyuncu. Herkesin beklentisi yüksek olacak. İlk çağırdığım günden beri beni heyecanlandıran ve mutlu eden bir oyuncu." yorumunda bulundu."Bu maçı kazanmak istiyoruz"

Montella, "Galler'in galip gelmesi gerekiyor. Biz çok daha sakin bir futbol mu tercih edeceğiz?" sualine, "Müsabakaların sürelerinin artık 100 dakikaya ulaştığını unutmamak lazım. Hırvatistan karşılaşmasını da izledim, çekingen bir Galler vardı. O strateji ile kazandılar. Son beş dakikada strateji yapmanız gerekir, maçtan evvel farklı stratejilere çalışmanız gerekir. Bizim istediğimiz de bu maçı kazanmak." cevabını verdi.

"Kalbim Türkiye için atıyor"

"Gedson Fernandes ve Sacha Boey'u devşirme olarak Türkiye A Milli Takımı'na kazandırmak gibi bir düşünceniz var mı?" sualini Montella, "Boey hakkındaki haberleri işitmiştim fakat Fernandes'i ilk kez duyuyorum. Türk statüsüne geçmeleri için beş yıl oynamaları lazım diye biliyorum. Kalbi Türkiye ile atan oyuncuyu kucaklayarak karşılayacağız. Ben de yabancıyım fakat kalbim Türkiye için atıyor." diye cevapladı.

"Tarihe geçmek istiyoruz"

İtalyalı teknik direktör, "Artık kura çekimini ve torbaları hesaplamaya koyulduk. Üçüncü torbada çok daha iyi takımlar olduğu görülüyor. Hiç bu müsabakayı kaybedip üçüncü torbada yer almak çok daha iyi olurdu şeklinde bir düşünceniz oldu mu?" suali üzerine, şu ifadeleri kullandı:

"Kontrol edemediğim konularda hesap yapmayı seven bir kişi değilim, kontrol edemediğim konularda enerjimi harcamam. Kazanmayı ve tarihe geçmeyi istiyoruz."

Yorumlar (0)