Montella'dan EURO 2024 yorumu

Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın başında çıktığı 2 maçı da kazanarak İtalyan teknik direktör Vincenzo Montella, EURO 2024 hakkında konuştu. 8 ay sonraki performansların belirleyici olacağını kaydeden Montella, Hırvatistan galibiyetini yorumladı.

SPOR 04.11.2023, 17:47 Hakan Öksüz
Montella'dan EURO 2024 yorumu

MÜSİAD Vizyoner'23 Zirvesi'nde konuşan A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Vincenzo Montella, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'na 8 ay kaldığını anımsattı. Türkiye'nin Galler ile oynayacağı son grup maçı öncesinde şampiyonaya katılmayı garantilediğini vurgulayan Montella, umutlu konuştu.

"EURO 2024'te 8 ay sonraki bireysel performanslar belirleyici olacak"

Türkiye'nin bir hayli genç bir takım olduğuna işaret eden İtalyan teknik adam, "Bence takım çok iyi duruma gelecek. Turnuvadaki performansımız hakkında şimdiden bir şey diyemem, 8 ayda çok şey değişebilir. Düzenli şekilde bütün gelişmeleri izleyeceğiz. Kadroya aldığımız her futbolcu değerli ancak turnuva zamanındaki bireysel performansları belirleyici olacak. EURO 2024, bize ihtiyaç duyduğumuz yeni fırsatları sunacaktır." dedi.

"İtalya ile Türkiye'yi kültür açısından benzetiyorum"

2032 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın kendi ülkesi İtalya ve Türkiye tarafından düzenleneceğini hatırlatan Vincenzo Montella, "Bu durum beni gerçekten mutlu etti. Türkiye'de kayda değer çok sayıda stadyum var. Organizasyon sayesinde İtalya'daki statlar da yenilenecek. İtalya ile Türkiye'yi kültür açısından benzetiyorum. Özellikle Güney İtalya ile çok benzeşiyor." ifadelerini kullandı.

"Milli takımda coşkuyu yakalamak daha kolay"

Milli takım ve kulüp takımları arasındaki farklardan bahseden tecrübeli teknik adam, "Kulüplerde pek çok farklı kültürden oyuncu bir yerde buluşuyor. Milli takımda ise aynı dil ve kültüre sahip oyuncular var. Dolayısıyla duygusu daha değişik. Milli takımda coşkuyu yakalamak daha kolay. Milli takımdaki dostluk ortamı, başarı için kritik önemde." dedi.

Hırvatistan galibiyetini yorumladı

Türkiye'nin başına getirildikten sonra Hırvatistan'ı 1-0 yenmelerini yorumlayan Montella, "O kısa sürede gerçekten verimli çalıştık. Eksikleri hızlıca tespit ederek Hırvatistan'ın mevcut durumuna göre bir oyun planı kurguladılar. Oyuncular bunu sahaya yansıtmayı başardı." ifadelerini kullandı.

6 Şubat'taki depreme ilişkin konuştu

Kahramanmaraş'ta 6 Şubat'ta meydana gelen deprem hakkında konuşan İtalyan hoca Vincenzo Montella, "Napoli 80'li yıllarda gerçekleşen büyük depremi hatırlıyorum. Ailemin arabası yoktu. Dışarıda açıkta yatmak zorunda kalmıştık. Deprem olunca o günlere gittim. Bölgedeki insanları yalnız bırakamadık. Bir dernek oluşturup bağış topladık. Bunu sürdürme niyetindeyim. Bunu kalbimin derinliklerden gelerek yapıyorum. Depremlerden bazılarıyla halen daha görüşüyorum." dedi.

Yorumlar (0)