Montella'dan açıklama: İrfan Can Kahveci Kadrodan çıkarılacak mı?

EURO 2024'teki Gürcistan maçı öncesi açıklamalarda bulunan A Milli Takım teknik direktörü Vincenzo Montella, sakatlanan İrfan Can Kahveci'nin kadrodan çıkarılıp çıkarılmayacağını açıkladı.

SPOR 15.06.2024, 16:06 18.06.2024, 09:00 Hanife
Montella'dan açıklama: İrfan Can Kahveci Kadrodan çıkarılacak mı?

A Milli Takım teknik direktörü Vincenzo Montella, EURO 2024'teki Gürcistan maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

Merak edilen soruları yanıtlayan Montella, İrfan Can Kahveci'nin kadrodan çıkarılmayacağını açıkladı.

TRT Spor'a konuşan Montella takımda yaşanan sakatlıkların kendisini çok üzdüğünü, özellikle Enes ve Ozan'ın sakatlıklarının çok üzüldüğünü belirtti.

İrfan Can’ın Polonya maçında bir rahatsızlığına ilişkin merak edilen soruyu da cevaplayan Montella, “Benim için çok önemli bir oyuncu. Onu korumak için elimizden geleni yaptık. Kadrodan çıkarılacağı nereden çıktı bilmiyorum. Son ana kadar bekleyeceğiz. Oynayabilirse 3. maç itibarıyla oynamasını istiyoruz. Olursa daha erken tabii." İfadelerine yer verdi.

"Futbol Artık 16 Kişiyle Oynanıyor"

"İdeal 11 oluşmuyor, sürekli farklı oyuncular deneniyor" eleştirilerine ne diyorsunuz sorusuna ise Montella, “Futbol artık 16 kişiyle oynanıyor, farklı oyuncular denemek zorundayız. 70 dakika aynı oyuncularla oynarsanız takımı değiştirmek zorunda kalırsınız."

Arda Ve Hakan Açıklaması

Milli takımın yıldızı Arda Güler ve Hakan Çalhanoğlu hakkında da konuşan Montella, "Hakan kendisini kanıtlamış bir futbolcu. Arda’nın daha çok sağ kanatta yönlendirildiğini görüyoruz. Orada daha hazır gibi duruyor. Benim için takımın dengesi önemli. Arda son maçta iyi bir performans sergiledi, ilk maçta oynayabilir ya da hamle olarak yedek başlayabilir." dedi.

Yorumlar (0)