Milli futbolcu Merih Demiral'dan eski futbolculara tepki

A Milli Takımımızın Cumartesi günü Portekiz ile oynayacağı maç öncesi çarpıcı değerlendirmelerde bulunan Milli futbolcu Merih Demiral, eski futbolculara da tepki gösterdi. Demiral, “Dışarıda çok haksız algılar olabiliyor. Özellikle burada oynamış eski futbolculardan. Bunlar bizi üzüyor” dedi.

SPOR 20.06.2024, 18:11 Şeyda Gül
Milli futbolcu Merih Demiral'dan eski futbolculara tepki

EURO 2024'te cumartesi günü Portekiz ile karşılaşacak olan A Milli Futbol Takımımızda savunma oyuncusu olarak forma giyecek olan Merih Demiral, düzenlenen basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. A Milli Takım'ın Barsinghausen'deki kamp merkezinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Merih, Gürcistan maçında bazı pozisyonlar verdiklerini söyledi. “Onlar da gayet iyi bir takım bence. Savunma olarak iyi iş çıkardığımızı düşünüyorum” diyen Merih, tabii ki pozisyon verdiklerini ama her maçta olacak şeyler olduğunu söyledi. Büyütülecek şeyler olduğunu düşünmediğini ifade eden Demiral, “Maçtan sonra konuştuk aramızda. Tabii ki geliştirmemiz gereken konular var. İkinci maçta çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Gerekli analizi yaptık, çok daha iyi olacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Portekiz çok iyi bir takım

Portekiz maçının çok önemli bir maç olduğunu kaydeden Demiral, Portekiz’in çok iyi bir takım olduğunu dile getirdi. Tecrübeli ve iyi oyuncuları olduğunu aktaran Demiral, A Millilerin gayet iyi durumda olduğunu belirtti. Ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışacaklarını vurgulayan Demiral, “Taraftarlarımız bizim için itici güç, onların da varlığıyla birlikte ben galibiyet alacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

Ronaldo’ya çok dikkat etmemiz gerekiyor

Ronaldo ile kura ilk çekildiğinde konuştuklarını anlatan Demiral, ona da başarılar dilediğini ifade etti. Çok güzel bir maç olacağının altını çizen Demiral, Ronaldo'nun seviyesinin şu anda gayet iyi olduğunu dile getirdi. Suudi Arabistan'da karşılıklı oynadıklarında da gayet iyi durumda olduğunu anımsatan Demiral, “Çalışmayı seven bir oyuncu, tehlikeli, çok büyük bir oyuncu. Çok dikkat etmemiz gerekiyor savunma olarak” değerlendirmesinde bulundu.

Savunma tercihi hocanın

“Savunmamızın üçlü ya da dörtlü oynaması konusunda bir tercihim yok” diyen Demiral, hocanın verdiği görevi yapmaya çalıştığını söyledi. Demiral, “Savunmanın üçlü ya da dört olması hocamızın tercihi” dedi.

Eski futbolcuların haksız algıları bizi üzüyor

“Samet ağabey Gürcistan maçında muhteşem bir performans sergiledi” diyen Demiral, ama maçtan önce farklı bir algı olduğunu açıkladı. Bunun çok kötü bir şey olduğunu anlatan Demiral, ister istemez etkilenebileceğini söyledi. Ama Samet’in hiç etkilenmediğini kaydeden Demiral, “Dışarıda çok haksız algılar olabiliyor. Özellikle burada oynamış eski futbolculardan. Bunlar bizi üzüyor” ifadelerini kullandı.

Mourınho Türkiye'ye çok şey katacaktır

Mourinho'nun Türk futboluna katkısı çok büyük olacak ve çok büyük bir isim olduğuna dikkati çeken Demiral, Türkiye'ye çok şey katacağını dile getirdi. “Çok büyük bir fırsat hem Türk oyuncular hem Türkiye için. O yüzden hepimiz için bir şans. İnşallah herkes en iyi şekilde değerlendirir” diyen Demiral, çok başarılı olacağını anlattı. Finalde kendisinin Almanya'yı istediğini belirten Demiral, “Taraftarlar da öyle ister herhalde. Bakalım maç maç gideceğiz” dedi.

Yorumlar (0)