"Mesut Özil bir gün Türkiye'de oynayacak"

TFF Yönetim ve İcra Kurulu üyesi Hamit Altıntop, "Mesut'un harika bir kariyeri oldu. Bazen bir işin merkezinde olmak yerine dışında kalmak daha iyidir. Bence bir gün Türkiye'de oynayacak." dedi.

SPOR 14.10.2019, 10:42
"Mesut Özil bir gün Türkiye'de oynayacak"

TFF Yönetim ve İcra Kurulu üyesi Hamit Altıntop, Mesut Özil'in konuşulan Türkiye transferi, Franck Ribery, Cengiz Ünder ve Merih Demiral'la ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Son zamanların en çok konuşulan ismi Mesut Özil hakkında da konuşan Altıntop, yıldız oyuncunun Türkiye'ye transfer ihtimali üzerine şu açıklamalarda bulundu:

mesut özil ile ilgili görsel sonucu

"Hatalar yapabilir ama kötü biri değil"

"Bence o bir Türk ama futbol artık çok global. Mesut'un harika bir kariyeri oldu. O iyi bir insan ve güçlü bir futbol geçmişi var. Belki Arsenal'de bulunduğu durum çok iyi değil ama bu hayatın bir parçası. Her zaman saygılı ve ciddiydi. Bu da iyi bir sporcunun sahip olması gereken bir temel. Hatalar yapabilir ama kötü biri değil. Bu önemli bir fark. 10 yıldır tutkusu için çok çabaladı. Bazen bir işin merkezinde olmak yerine dışında kalmak daha iyidir. Bence bir gün Türkiye'de oynayacak."

Roma'nın yıldız oyuncu Cengiz Ünder'den övgü dolu sözlerle bahseden Hamit Altıntop, "Cengiz Ünder farklı bir yetenek. Hücuma dönük, gol atabilen bir oyuncu. Bizim için çok özel bir isim. Sakatlıklardan yana biraz şanssızlık yaşıyor ama daha genç ve onun yeteneklerine güveniyoruz." dedikten sonra sözlerine şu şekilde devam etti:

İlgili resim

"Daha rekabetçi bir kadroya sahip olmalıyız"

"Bu tip oyunculara destek veriyor, onları eğitiyoruz. Onun gibi oyuncuların sayısını artırmak istiyoruz. Yetenekli isimlere sahibiz ama daha fazlası olmalı. Daha rekabetçi bir kadroya sahip olmalıyız. Bu tip kritik zamanlarda sakatlıklardan dolayı kadronuz etkilenebiliyor. Oyuncularınızın formda olmadığı dönemler oluyor. Amacımız oyuncuları desteklemek ve onlara bir şeyler öğretebilmek. Onlara bir temel ve bir tecrübe katmak. Doğru bir yüreğe ve doğru bir mantaliteye sahip olmalarını sağlamak. Öncelikle turnuvalara katılmak istiyoruz. Bu oyuncular ancak turnuvalarda oynayarak tecrübe kazanabilirler."

merih demiral juventus ile ilgili görsel sonucu

"Diğer genç oyuncular için çok iyi bir örnek"

Juventus'ta forma giyen Merih Demiral'dan bahseden Hamit Altıntop, "Merih Demiral diğer genç oyuncular için çok iyi bir örnek. En iyi eğitimlerden geçmedi ama potansiyele ve karaktere sahip. Çok akıllı bir oyuncu ve güçlü bir mantalitesi var ki bu nedenle Juventus'ta oynuyor. Bence bizim en büyük yıldızımız olmak üzere bir yolda ilerliyor. Serie A bir yetişkinler ligi, yaşı büyük oyuncuların ligi. Merih, bu ligden ve Juventus'tan çok şey öğrenebilir. Milli takımımızda Juventus gibi ekiplerde oynayan oyuncuların yer alması bizim için çok önemli." şeklinde ifadelerde bulundu.
 

Yorumlar (0)
16
açık