Messi ayrılık iddialarına açıklık getirdi!

Barcelona'nın Arjantinli yıldız futbolcusu Lionel Messi, "Bu zamana kadar, sözleşmemin tek taraflı olarak feshetme bedelini ödeyeceğini belirten çok fazla kulüp benimle ilgilendi ama buradan ayrılmayı hiçbir zaman düşünmedim" ifadelerini kullandı.

SPOR 20.02.2020, 13:52
Messi ayrılık iddialarına açıklık getirdi!

Barcelona ile sözleşmesi normal şartlarda 2021 haziran ayında biten fakat istemesi durumunda bu haziranda da bedelsiz serbest kalacak olan 32 yaşındaki Messi, İspanya'nın El Mundo Deportivo gazetesine açıklamalar yaptı.

"Birçok kez Barcelona'dan ayrılma olasılığım oldu"

"Sözleşmedeki serbest kalma maddesi gerçekte benim kararlarımı etkilemiyor." diyen Messi, "Birçok kez Barcelona'dan ayrılma olasılığım oldu. Bu zamana kadar, sözleşmemin tek taraftı olarak feshetme bedelini ödeyeceğini belirten çok fazla kulüp benimle ilgilendi ama buradan ayrılmayı hiçbir zaman düşünmedim, şimdi de düşünmüyorum. Eğer kulüp isterse, devam etmekte sorun yok." ifadelerini kullandı.

Barcelona'nın yeni teknik direktör Quique Setien ile birlikte oyun sisteminin de değiştiğini ifade eden Messi, son zamanlardaki spekülasyonlara ilişkin de konuştu.

Kulüp içindeki olaylar

Messi ayrıca Barcelona kulüp yönetiminin "bazı futbolcular ve yönetime muhalif kişileri sosyal medyada hedef alan bir kara kampanya başlattığı" yönünde çıkan iddialarıyla ilgili "Benim için sürpriz oldu. Başkan, basın toplantısında ve kulübün yazılı açıklamasında söylenenleri takım kaptanlarını toplayarak bize de tekrarladı. Gerçeği söylemek gerekirse böyle bir şeyin yaşanmasını biraz garip karşılıyorum." ifadelerini kullandı.

"Bu sözleri söylerken kafasından ne geçiyordu bilemiyorum"

Messi, Eski teknik direktör Ernesto Valverde'nin gönderilmesine ilişkin "Bir çok futbolcu memnun değildi ve onun döneminde çok da çalışmıyordu." şeklinde bir açıklama yapan Barcelona Sportif Direktörü Eric Abidal ile yaşadığı polemiklere dair şunları söyledi:

"(Abidal) Bu sözleri söylerken kafasından ne geçiyordu bilemiyorum. Ben, bu sözleri üzerime aldım ve cevap verdim. Çünkü futbolculara saldıran sözlerdi. Soyunma odasında artık çok fazla şey söyleniyor, sanki her şeye, futbolcuların, teknik adamların gelişine, gidişine burada karar veriliyor. Sanki benim çok fazla gücüm var ve kararlar alıyorum gibi bir durum var. Ve bu sözleri kulüpten birinin, bir sportif direktörün söylemesi beni rahatsız etti. Bu yüzden çıkıp, durumu aydınlatmak istedim. Sportif direktörün bana bu şekilde saldırmasına izin vermemem gerektiğini biliyordum."

Yorumlar (0)
19
az bulutlu