Merih Demiral'dan tokat gibi yanıt!

Barış Pınarı Harekatı'na karşı eleştiride bulunan Juventus'un eski futbolcusu Marchisio'ya milli oyuncumuz Merih Demiral yanıt verdi.

SPOR 10.10.2019, 15:59 10.10.2019, 16:05
Merih Demiral'dan tokat gibi yanıt!

Kısa bir süre önce futbol kariyerini noktalayan Juventus'un eski futbolcusu Marchisio, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyindeki terör örgütlerini yok etmeye yönelik başlatmış olduğu Barış Pınarı Harekatı ile alakalı bir paylaşımda bulunmuştu.

Marchisio, "Anne Frank 1942 yılında tuttuğu günlüğünde 'Dünyanın gitgide ıssız bir yere dönüştüğünü görüyorum; bir gün bizi de yok edecek olan fırtınanın yaklaştığını duyabiliyorum. Milyonların çektiği acıyı hissediyorum.’ demiş. Bugün, bundan tam 77 yıl sonra Türkiye, Suriye’deki Kürtleri bombalamaya başladı. Bu, tüm dünya toplumları için büyük bir utanç. Oradaki her kurbandan kendimizi sorumlu hissetmeliyiz" şeklinde Türkiye'yi suçlayan bir paylaşım yapmıştı.

Marchisio'ya Merih Demiral, Atatürk'ün "Yurtta sulh, cihanda sulh" sözüyle harekâtın sebeplerini İngilizce bir metin paylaşımında bulunarak anlattı.

Merih Demiral, paylaşımında "Türkiye ile Suriye sınırında terörist koridor oluşumu var. PKK/YPG kadınlar, çocuklar ve bebekler dahil 40 bin kişinin ölümünden sorumludur. Türkiye'nin misyonu, güney sınırımızda terör koridoru yaratılmasını engellemek ve 2 milyon Suriyeli'yi güvenli bölgeye yerleştirmek" dedi.

Yorumlar (0)
14
parçalı az bulutlu