Manchester United'da Ronaldo depremi

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester United, Portekizli futbolcu Cristiano Ronaldo'nun, ihanete uğramış hissettiği ve kendisinin kulüpten atılmaya çalışıldığı yönündeki açıklamalarının incelemeye alındığını bildirdi.

SPOR 14.11.2022, 20:55 15.11.2022, 17:00 Koray
Manchester United'da Ronaldo depremi

ManU'nun resmi internet adresinden yer bulan açıklamada, 37 yaşındaki yıldız futbolcunun verdiği röportaja ilişkin olarak "Kulübümüz, bütün gerçekler tespit edildikten sonra cevabını değerlendirecektir. Hedef noktamız, sezonun ikinci devresine hazırlanmak ve futbolcu, teknik ekip, kulüp çalışanları ve taraftarlar arasında sağlanan inanç, birliktelik ve ivmeyi sürdürmek olacaktır." ifadelerine yer verildi. 

"İhanete uğramış hissediyorum"

Ronaldo, bir televizyon programına iştirak ederek ManU'da kendisini takımdan atmaya çabalayanlar olup olmadığına yönelik soruya, "Evet. Sadece teknik direktör (Erik ten Hag) değil, birkaç kişi daha var. Kendimi ihanete uğramış hissediyorum. Bazılarının beni Manchester United'da istemediğini düşünüyorum. Yalnızca bu sene değil, geçen sene de..." cevabını vermişti.

Oyuna sokulmadığı Tottenham müsabakasının bitmesini beklemeden soyunma odasının yolunu tutmasının ardından bir maç kadro dışı bırakılan Cristiano Ronaldo, ayrıca teknik direktör Erik ten Hag'a yönelik olarak "Ona hiç saygım yok çünkü bana hiç saygı göstermedi. Bana saygısı olmayanlara asla saygı göstermem." demişti.

İlk 11'e girmekte zorlanıyor

Ronaldo, Erik ten Hag idaresindeki Manchester United'da ilk 11'de forma giyme şansını bu sezon yakalamakta bir hayli zorlandı. Takımının ligde çıktığı 14 maçın 10'unda görev yapan Ronaldo, bahse konu maçların yalnızca dördünde ilk 11'de şans bulabildi. 

Yorumlar (0)