Livakovic: Volkan Demirel'i izleyerek motive oldum

Hırvatistan Milli Takımı'nın kalecisi Dominic Livakovic, kendisini 5 yıllığına Fenerbahçe'ye bağlayan sözleşmeye imza attı. İmza töreninde konuşan Livakovic, "Volkan Demirel'in derbi maçlarını izleyerek motive oldum. Böyle baskı ortamlarında daha iyi oynuyorum." dedi.

SPOR 25.08.2023, 17:09 25.08.2023, 17:17 Hakan Öksüz
Livakovic: Volkan Demirel'i izleyerek motive oldum

Ligde ve Avrupa'da sezona galibiyetlerle başlayan Fenerbahçe, uzun süredir devam eden kaleci arayışlarını sonuçlandırdı. Hırvatistan Milli Takımı ile Dünya Kupası'nda gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çeken kaleci Dominic Livakovic, İstanbul'a gelerek imzayı attı.

5 yıllığına kadroya dahil edildi

Dinamo Zagreb'den 5 yıllığına kadroya dahil edilen 28 yaşındaki Hırvat kaleci için imza töreni düzenlendi. Başarılı file bekçisinin 40 numaralı formayı giyeceği öğrenildi.

Livakovic'ten Volkan Demirel yorumu

Fenerbahçe'ye imza attığı için harika duygular içinde olduğunu kaydeden Livakovic, "Dünkü karşılama ve bugünkü ilgi için herkese çok teşekkür ediyorum. Beni ikna eden, kaleci Volkan Demirel'in derbi maçlarının özetlerini izlemek oldu. Büyük maçlar ve baskı, daha iyi performans sergilememi sağlıyor." ifadelerini kullandı.

Selahattin Baki: "Birkaç hafta önce söz vermişti"

Kaleci Altay Bayındır'ı Manchester United'a gönderdiklerini belirten Fenerbahçe Basın Sözcüsü Selahattin Baki, "Onunla aynı günde, ismimize yakışan büyük bir kaleciyi de takımımıza getirdik. Livakovic, Hırvatistan Milli Takımı'nın as kalecisi. Yazılı bir şey olmamasına rağmen birkaç hafta önce bize verdiği sözü tuttu." dedi.

Yorumlar (0)