Lamine Yamal'ın, Messi ile bebeklik fotoğrafları ortaya çıktı: İşte iki efsanenin başlangıcı

İspanyol Lamine Yamal'ın babası, oğlu ile Messi ile bebeklik fotoğraflarını paylaştı. 2007 yılında çekilen fotoğrafını paylaşan Yamal'ın babası Mounir Nasraoui, “İki efsanenin başlangıcı” notunu düştü.

SPOR 10.07.2024, 14:45 Şeyda Gül
Lamine Yamal'ın, Messi ile bebeklik fotoğrafları ortaya çıktı: İşte iki efsanenin başlangıcı

Halihazırda İspanya forması giyen 16 yaşındaki Lamine Yamal, bu yaz Almanya'da düzenlenen Euro 2024'te de bir Avrupa Şampiyonası'nda forma giydi. İspanya formasıyla Fransa'ya karşı 1 gol kaydeden Yamal, gol atan en genç oyuncu oldu.

İki efsanenin başlangıcı

Yamal'ın babası Mounir Nasraoui, Messi ve Yamal'ın 2007 yılında çekilen bir fotoğrafını paylaştı. “İki efsanenin başlangıcı” başlığıyla yayımlanan fotoğraf kısa sürede binlerce beğen aldı. Fotoğrafta, 2007 yılında Barcelona'nın Camp Nou'daki misafir takım soyunma odasında yapılan görüntü yer alıyor.

Fotoğraf için çekiliş yapıldı

Bir fotoğrafta henüz birkaç aylık bebek olan Yamal, mavi plastik bir küvetin yatıyor. Fotoğrafta, Messi gülümseyerek çocuğa elini uzatırken görülürken, çekimi gerçekleştiren fotoğrafçı Joan Monfort ise Barcelona'nın o dönemki oyuncularının yerel Diario Sport gazetesi ve UNICEF tarafından her yıl düzenlenen yardım kampanyası kapsamında bir takvim için çocuklar ve aileleriyle poz verdiğini ifade etti.

Fotoğraflarda Messi Yamal'ı tutuyor

Yamal'ın o zamanlar 20 yaşında olan Messi ile eşleştirildiğini belirten Monfort, UNICEF’in Lamine'nin ailesinin yaşadığı Mataro'daki Roca Fonda mahallesinde bir çekiliş yaptığını dile getirdi. Camp Nou'da bir Barcelona oyuncusuyla fotoğraf çektirmek için çekilişe katıldıklarını ve çekilişi kazandıklarını anlatan Monfort, fotoğrafların r diğerinde Messi banyoda Yamal'la birlikte yerde otururken, üçüncüsünde ise Messi havluyla sarılmış Yamal'ı tutarken görüldüğünü kaydetti.

Messi içe dönük bir adam

“Messi ilk başta onu nasıl tutacağını bile bilmiyordu” Monfort, çekimin zorluklarını anlattı. Messi’nin oldukça içe dönük bir adam ve utangaç olduğunu dile getiren Monfort, soyunma odasından çıktığında bir anda kendini içi su dolu plastik bir küvet ve içinde bir bebekle başka bir soyunma odasında bulduğunu kaydetti. “Karmaşık bir durumdu” ifadelerini kullanan Monfort, Messi gibi Yamal’ın da Barcelona'nın ünlü La Masia gençlik akademisinde gelişimini sürdürdüğünü vurguladı.

16 yaşındaki Yamal, Nisan 2023 tarihinde La Liga'da Real Betis'e karşı Barcelona için ilk maçına çıkmıştı.

Yorumlar (0)