"Konu para olsaydı Fenerbahçe'ye değil..."

Fenerbahçe'nin yeni transferi Alman futbolcu Max Kruse, sarı-lacivertli takıma para için gelmediğini ve hedefinin gelecek sezonlarda Avrupa kupalarında forma giyebilmek olduğunu söyledi.

SPOR 08.07.2019, 11:26 Banu Fırıncılar
"Konu para olsaydı Fenerbahçe'ye değil..."

Alman spor dergisi Kicker'ın bu hafta kapağında yer alan Max Kruse, röportajında Fenerbahçe'yi neden tercih ettiğini şöyle anlattı:

"Kimin ne düşündüğü umrumda değil. Ben gelecek sezonlarda Avrupa'da oynayacak bir takım seçme imkanına sahip oldum. Kendime zaman tanıdım ve hislerimi dinledim. Gelecek yıllarda Fenerbahçe ile uluslararası arenada forma giyeceğime eminim."

"Konu para olsaydı Çin'e giderdim"

Ekonomik hususların herkes için önemli olduğuna dikkat çeken tecrübeli futbolcu, "Konu para olsaydı çoktan zengin olmuştum. Konu para olsaydı Fenerbahçe'ye değil, Çin'e giderdim. Bremen'den ayrılmak Werder Bremen'e karşı değil aksine kendim için bir karardı. Başka bir ülkede, 13 yıldır Bundesliga'da kazandığım başarıları ispatlamak istiyorum." diye konuştu.

Poker oynadığı görüntülerin medyada yer almasının kendisini rahatsız edip etmediğinin sorulması üzerine Kruse, buna sadece güldüğünü söyledi. 

Alman golcü, "Gazetecilerin olmadığı bir yerde de poker oynama imkanım var ama yine kendimi sınırlamam gerekecek. Ben yasak bir şey yapmadım ki. Ben özel hayatımda ne hoşuma gider ve canım ne isterse onu yaparım." ifadelerini kullandı.

"O da düşündüğünü söyleyen birisi"

Max Kruse, karakterinin İsveçli yıldız Zlatan Ibrahimovic'e benzetilmesine ilişkin, şunları söyledi:

"Ben bugün birisine vurayım ve ilgiyi üzerime çekeyim hesabı yapmam. Bana sorulan bir şey olduğunda ne düşündüğümü söylerim hatta kamera önünde seve seve. Bugüne kadar kimsenin şahsına saldırmadım ya da hakaret etmedim. Başkaları ne der umrumda değil. Tabii ki Ibrahimovic'le bir kıyas yapmak istemiyorum ancak benzerlikler mevcut. O da düşündüğünü söyleyen birisi hatta benden daha ileri."

Yorumlar (0)
10°
kapalı