'Komşu'da Ronaldo izdihamı

İran'ın Persepolis takımı ile Suudi Arabistan'ın Al Nassr takımı arasında oynanacak müsabaka için İran'ın başkenti Tahran'a gelen dünyaca ünlü oyuncu Cristiano Ronaldo coşkuyla karşılandı.

SPOR 18.09.2023, 21:35 topcu
'Komşu'da Ronaldo izdihamı

Yarın oynanacak olan Asya Şampiyonlar Ligi grup karşılaşması için bugün öğle saatlerinde Tahran'a gelen Ronaldo'lu Al Nassr, futbol tutkunlarının tezahüratları eşliğinde iki katı Suudi Arabistan'ın Tahran Büyükelçiliğine ayrılan otele yerleşti.

Otele giden yolların kapatılması sebebiyle Ronaldo hayranları ünlü oyuncuyu görmek için yamaçlara tırmanmak dahil muhtelif yollar denedi.

Hayranlardan bazıları otele ulaşabilirken kimisi kolluk kuvvetleri tarafından geri çevrildi. Saatlerce otel etrafında bekleyen hayranlar antrenmanın iptal edilmesi sebebiyle dışarı çıkmayan Ronaldo’yu görmeden dağıldı.

Tahran'a Ronaldo'yu görmek amacıyla geldiler

Şiraz kentinden geldiğini ifade eden Ali Muhammedi, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Ronaldo'yu görebilmek için burada olduğunu kaydetti.

Muhammedi, mücadelenin seyircisiz oynanmasından ötürü ünlü oyuncuyu göremeyeceği için çok üzgün olduğunu dile getirerek, "En azından uzaktan bile olsa burada görmeyi umut ediyordum. Sabah saatlerinden bu yana otelin etrafında bekliyorum. Umarım Ronaldo çıkar ve görebilme şansım olur." diye konuştu.

Ünlü oyuncuyu görebilme ümidiyle otele gelen Hüseyin Caferi ise Ronaldo’yu çok sevdiğini, görmeyi çok arzuladığını fakat müsabakayı Persepolis'in kazanmasını dilediğini belirtti.

Ronaldo hayranı olduğunun altını çizen Haşim Rahmani de Al Nassr takımının kazanmasını istediğini söyledi.

Kalabalık hayran grubu “Ronaldo, Ronaldo...” şeklinde tezahüratta bulunarak ünlü oyuncuyu görmek isteğini haykırdı.

Aynı saatlerde Al Nassr'ın antrenman yapacağı kaydedilen Azadi Stadı etrafında da kalabalık oluştu. Kolluk kuvvetlerinin müdahalesiyle kalabalık dağıtılırken Persepolis takımı statta antrenmanını gerçekleştirdi.

Müsabaka seyircisiz oynanacak

Persepolis ile Al Nassr maçı yarın Azad Stadı'nda seyircisiz oynanacak. 

AFC (Asya Futbol Konfederasyonu), Persepolis Tahran Futbol Kulübü'nün resmi sosyal medya hesabı üzerinden 1 Haziran 2021'de, Hindistan'ı aşağılayıcı ifadeler kullanılmasının ardından, Persepolis'i, Asya Şampiyonlar Ligi'ndeki ilk maçını seyircisiz oynama cezasına çarptırmıştı.

Yorumlar (0)