Katar ile Türkiye arasında 2022 Dünya Kupası için dev anlaşma!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu; Katar Başbakanı ve İçişleri Bakanı Şeyh Abdullah bin Nasır bin Halife Al Sani ile beraberindeki heyetle görüşme gerçekleştirdi. Yapılan görüşmede, 2022 yılında Katar'da yapılacak olan Dünya Kupası'nın güvenlik çalışmalarını Türkiye'nin alması için anlaşma sağlandı.

SPOR 31.10.2019, 17:27 02.11.2019, 17:25
Katar ile Türkiye arasında 2022 Dünya Kupası için dev anlaşma!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Katar Başbakanı ve İçişleri Bakanı Şeyh Abdullah bin Nasır bin Halife Al Sani ve beraberindeki heyet ile makamında görüşme gerçekleştirdi.  Bakan Süleyman Soylu'yu Katar Başbakanı ve İçişleri Bakanı Al Sani, bakanlık binası girişinde Jandarma Merasim Bölüğü karşıladı. “Merhaba asker” diyerek selam veren Al Sani ardından şeref defterini imzaladı.

Bakan Soylu ve Al Sani daha sonra makam odasına geçerek, sohbet ettiler. Soylu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Sizi ülkemizde ve bakanlığımızda görmekten gurur duyuyorum. Geçtiğimiz ocak ayında gösterdiğiniz nezaket için şükranlarımı sunuyorum. Bir dahaki sefere Katar’a geldiğimizde özel harekat ve jandarma polislerimizin helikopterleriyle gelip gösteri yapmak da nasip olur. Bu yıl emniyette de iyi bir iş birliği yaptık. Dünya Kupası’yla ilgili arkadaşlarımız gidip geldiler, bugün çok daha iyi bir noktadayız. İyi bir anlaşmanın altına imza atılacak ve iyi bir sonuç alınacak” dedi.

Katar Başbakanı ve İçişleri Bakanı Al Sani de, Bakan Soylu’yu Katar’a davette bulunarak, "Karşılıklı ziyaretler iş birliğimizin güçlü olduğunu göstermektedir. Her alanda iş birliğimiz gelişmekte, bu görüşmelerde güvenlik alanında iş birliğimizi geliştireceğiz. Katar ve Türkiye kardeşlikten öte sıkı bir ilişki yaşamaktadırlar. Bunlar olumlu gelişmelerdir. Bugün Dünya Kupası ile ilgili bir iş birliğine imza atacağız. Deneyimlerinizden yararlanmak amacındayız. Özellikle güvenlik alanında ve organizasyonlar ile ilgili Türkiye’nin yanımızda olacağını bilmekteyiz. Türkiye’nin güvenliği bizim güvenliğimizdir, güvenlik alanındaki iş birliğini ileriye götürmek arzusundayız." ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)