Kars’ta kirpikleri donduran soğuk 

Kars’ta soğuk hava dalgası, suların yanı sıra vatandaşları da dondurdu. Kelimenin gerçek anlamıyla donma yaşayan vatandaşların kirpikleri buzla kaplandı. Dışarı çıkacak vatandaşlar soğuk havaya karşı uyarıldı. 

SPOR 24.12.2021, 17:19 26.12.2021, 09:46 Başak Çetin
Kars’ta kirpikleri donduran soğuk 

Sibirya soğukları Kars’ta etkili olmaya devam ederken hava sıcaklıkları özellikle gece saatlerinde eksi 20’yi geçmeye başladı. Ağaçlara kırağı tutturan, sokakları buz pistine döndüren soğuk, vatandaşı da dondurdu. Caddede yürüyen bir vatandaşın kirpiklerinin donduğu görüldü. Meteoroloji, Kars’ta dışarı çıkmak zorunda olan vatandaşları uyardı.  “Bu şehir her geçen gün biraz daha soğuyor” 

Kars’ta yaşamanın zorluğuna dikkat çeken bir vatandaş, şunları dile getirdi: “Bu şehir her geçen gün biraz daha soğuyor. Artık bu şehirde yaşamak çok zor. Kış dönemlerinde çok zorluk yaşıyoruz. Isınmada ve yaşamada zorlanıyoruz. Her taraf buz tuttu.” “Halimiz duman” 

Kars’ta durumların çok kötü olduğunu belirten bir başka vatandaş ise şunları dile getirdi: “Şu an gündüz saatinde eksi 16 derece. Şu anda halimiz duman. Sokak lambaları donuyor, ağaçlar donuyor.” 

Yorumlar (0)
-4
parçalı bulutlu