Kadro dışı bırakılan Hollandalı oyuncu affedildi: "Görüşlerim aynı!"

"Nehirden denize kadar, Filistin özgürlüğe kavuşacak." şeklindeki paylaşımı nedeniyle kadro dışı bırakılan Alman ekibi Mainz 05 oyuncusu Anwar El Ghazi affedildi. Mainz 05 Kulübünün, "Pişman olduğu için affedildi." açıklamasının ardından yeni bir paylaşımda bulunan Fas asıllı Hollandalı, "İlk yazdığım görüşlerim değişmedi. Her türlü ırkçılığa ve masum insanların katledilmesine karşıyım. Hiçbir devlete karşı özel bir sorumluluğum yok." ifadelerine yer verdi.

SPOR 01.11.2023, 14:39 02.11.2023, 17:09 Hakan Öksüz
Kadro dışı bırakılan Hollandalı oyuncu affedildi: "Görüşlerim aynı!"

İsrail ile Hamas arasında 7 Ekim'de başlayan çatışmalarda Gazze Şeridi kan gölüne döndü. Bölgedeki duruma ilişkin paylaşımda bulunan ünlü isimlerden biri de Alman takımı Mainz 05'in Fas asıllı Hollandalı oyuncusu Anwar El Ghazi oldu. 

"Filistin özgürlüğe kavuşacak" paylaşımı sonrası kadro dışı kalmıştı

"Nehirden denize kadar, Filistin özgürlüğe kavuşacak." paylaşımında bulunan 28 yaşındaki oyuncu, gelen tepkilerin ardından paylaşımını silmek zorunda kalmıştı. Almanya'da tepkilerin odağına yerleşen Anwar El Ghazi, kadro dışı bırakılmıştı.

Mainz 05: "Pişman oldu, affedildi"

Bundesliga ekibi Mainz 05, El Ghazi affedildiğini ve yeniden kadroya alındığını duyurdu. Paylaşımı nedeniyle pişmanlık duyduğu belirtilen Hollandalı oyuncunun, yakın zamanda antrenmanlara döneceği bildirildi.

El Ghazi: "İlk yazdığım şeyleri savunuyorum, görüşüm aynı"

Mainz 05 Kulübünün "pişmanlık duydu" ifadesi üzerine Anwar El Ghazi'den yeni bir açıklama geldi. Paylaşımı nedeniyle pişman olmadığını vurgulayan sağ kanat oyuncusu, "27 Eylül'deki açıklamalarımın sorumluluğunu alıyorum, bunu kulübe de bildirdim. Çıkacak tartışmaları engellemek adına belirtmem gerekir ki ilk yazdığım fikirleri savunuyorum. Masum hakların hayatlarını kaybetmesini kabullenemem. İslam düşmanlığına da Yahudi düşmanlığına da ırkçılığın her çeşidine de karşıyım." vurgusunu yaptı.

"Hiçbir devlete karşı özel bir sorumluluğum yok"

Kadrodan çıkartılmasına sebebiyet veren paylaşımı nedeniyle pişman olmadığını aktaran Fas asıllı Hollandalı futbolcu, "Her türlü baskıya karşı insanlığı savunmayı sürdüreceğim. Hiçbir devlete hoş görünme derdim yok, hiçbirine karşı özel bir sorumluluk da hissetmiyorum. Hiçbir devlet, eylemleriyle uluslararası yasayı çiğneyemez ve ona olan güveni sarsamaz." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)